Bondár Anna egyesben is döntős

Mostani teljesítményével Bondár Anna karrierje csúcspontjához érkezett

A világranglista 179. helyén álló Bondár Anna finálét játszhat a wiesbadeni 80 ezer dollár összdíjazású ITF teniszversenyen. A 24 esztendős szeghalmi játékos a szombati elődöntőben rendkívüli magabiztos játékkal nyert a svájci Conny Perrin (238.) ellen, ezzel 4:0-ra módosítva az egymás elleni mérleget.

A torna harmadik kiemeltjeként Anna szombaton délben folytatni tudta az egész heti remek teljesítményét. Az elődöntő 1 óra 19 percet vett igénybe számára. Az első játszmában mindössze két gémet engedélyezett ellenfelének, aki a folytatásban sem tudta megnehezíteni a dolgát, így a magyar lány 6:2, 6:3-as győzelemmel jutott a vasárnapi fináléba.
Ellenfele vagy az első helyen kiemelt francia Clara Burel (91.) lesz, aki döntő szettben múlta felül a kvalifikációból feljutó észak-macedón Lina Gjorcheskáta (327.). Anna a párosban is finalista, a belga Lara Saldennel az oldalán.