Bondár Anna emelt fővel búcsúzott

További fejlődése érdekében Annának sok hasonló képességű ellenféllel kellene játszania

Az első forduló jelentette a végállomást Bondár Anna számára, az 565 ezer dollár összdíjazású Abu Dzabi WTA teniszversenyen. A 23 éves szeghalmi játékos a világranglista 90. helyén álló fehérorosz Alakszandra Szasznovics ellen marad alul a csütörtök délelőtti mérkőzésén.

Az első szettben Anna mintha túlságosan is tisztelte volna a jóval magasabban jegyzett ellenfelét, aki kétszer is brékelte, így 37 percnyi játék után Szasznovicsnál volt az előny.
A folytatásra azonban sokkal összeszedettebb lett a sárréti teniszező játéka. Ennek hatására 3:3 hozta adogatásait és fogadóként is szép labdamenetekre késztette 26 esztendős ellenfelét. Ekkor azonban semmire brékelte a fehérorosz lány, és hiába harcolt nagyot, innen már nem tudott visszakapaszkodni Bondár Anna.
Szasznovics a Kristina Mladenovic (francia)–Garbina Muguruza (spanyol) párharc győztesével találkozik a második fordulóban.