Bondár Anna győztes meccsel kezdett párosban

A Wiesbadenben kettős győzelmet arató Bondár Anna a francia tornát is remekül kezdte. Fotó: matchfotos.de

Bondár Anna sikerrel mutatkozott be a franciaországi Le Neubourgban zajló 80 ezer dollár összdíjazású ITF tenisztorna páros számában. Az elmúlt héten Wiesbadenben kettős győzelmet arató szeghalmi játékos, oldalán a svájci Xenia Knollal, két játszmában vert egy amerikai, francia kettőst.

Az alkalmi párost a harmadik helyen emelték ki, így tulajdonképpen a papírformát érvényesítette a mindössze 54 perces mérkőzésen. Annáékra a négy közé jutásért a román Karolina Patricia Bejenaru, és a francia Victora Muntean kettőse vár, amely szuper tie-breakben nyerte a saját meccsét.
A világranglistán karrier csúccsal 146. helyen álló sárréti teniszező szerdán „szingliben” is megkezdi a versenyt. Negyedik kiemeltként a selejtezőből kapott ellenfelet a fehérorosz Anna Kubareva (323.) személyében. Sikere esetén egy újabb belorusz lány, Irina Szimanovics (277.) kerül az útjába.

Eredmény. Páros, 1. forduló: Bondár Anna, Xenia Knoll (magyar, svájci, 3.)–Chiara Scholl, Lucie Wargnier (amerikai, francia) 6:2, 6:2.