Bondár Anna jól kezdett Bukarestben

Bondár Anna az önbizalmát is helyreállíthatja a bukaresti első körös sikerével. Fotó: itf.com

Bondár Anna győzelemmel mutatkozott be a Bukarestben zajló 115 ezer dollár összdíjazású WTA tenisztornán. A legmagasabban jegyzett magyar versenyző az orosz Daria Asztakovát búcsúztatta 2 óra 14 perces csatában.

A US Open után most először pályára lépő szeghalmi születésű teniszező a torna 3. kiemeltjeként jó kilátásokkal várhatta a világranglista 214. helyén álló orosz lány elleni mérkőzést. Ennek ellenére az első szett Asztakováé lett nagy küzdelemben, mert háromszor is elnyerte a 25 éves magyar játékos adogatójátékát. A második játszma 3:3-ig alakult szorosan, egy-egy brékkel. Innen viszont Anna már nem nem hagyott kétséget afelől, hogy ki a képzettebb teniszező. Hozta adogatógémjeit, közben elvette az orosz lányét, egalizálva ezzel a meccset. A döntő szettre pedig mintha meg is tört volna Asztakova ellenállása. Az első adogatását még hozta, onnan viszont a világranglistán 52. Bondár zsinórban öt játékot nyert. Saját adogatása során három meccslabdát sikerült hárítania az orosznak, majd egy brékkel 5:3–ra feljött, de ekkor Anna egy sima fogadó gémmel lezárta a meccset.
A Hajdúszoboszlói SE versenyzője a 8 közé jutásért a román Gabriela Lee (138.) és a spanyol Rebeka Masarova (199.) találkozó győztesével találkozik