Bondár Anna nyerte a magyar párharcot

A magyar lányok csatáját ezúttal Bondár Anna nyerte, aki visszavágott a két héttel korábbi elődöntős vereségért. Fotó: MTI/Kovács Tamás

A hetedik helyen kiemelt Bondár Anna két szettben legyőzte Udvardy Pannát a Palermóban zajló 250 ezer dollár (100 millió forint) összdíjazású salakpályás női tenisztorna szerdai nyolcaddöntőjében.

A két játékos a múlt héten még egy párost alkotott a budapesti tornán. Pályafutásuk során harmadszor találkoztak egymással ellenfélként hivatalos mérkőzésen, de a 2017-es székesfehérvári ITF-tornán, majd tavaly Hágában is Udvardy Panna nyert. Ehhez képest ezúttal a világranglista ötvenedik helyezettje meglepően simán, két szettben, 1 óra 14 perc alatt győzött.
Bondár ellenfele a negyedik helyen kiemelt spanyol Sara Sorribes Tormo vagy a francia Leolia Jeanjean lesz a negyeddöntőben.

Eredmény, nyolcaddöntő:
Bondár Anna (7.)–Udvardy Panna 6:2, 6:4

Bondár Anna az egyes után párosban is – a belga Kimberley Zimmermann oldalán – bejutott a negyeddöntőbe. A harmadik helyen kiemelt magyar, belga kettős könnyedén, 50 perc alatt győzte le az Alena Fomina, Jekatyerina Jasina orosz duót, és a következő körben a Jessy Rompies, Olivia Tjandramulia indonéz, ausztrál párossal találkozik.

Bondár Anna, Kimberley Zimmermann (magyar, belga, 3.)-Alena Fomina, Jekatyerina Jasina (orosz) 6:2, 6:0