Bondár Anna nyolc között Hágában

Bondár Anna könnyed győzelemmel hangolt a péntek magyar rangadóra

Bondár Anna már a legjobb 8 között jár a hágai 25 ezer dollár összdíjazású női ITF tornán. A 6. helyen kiemelt szeghalmi teniszező a második fordulóban chilei ellenfelet múlt felül, és magyar riválisa lesz a pénteki folytatásban.

A világranglista 241. helyén álló Annára a selejtezőből főtáblára kerülő Barbara Gatica (417.) várt a csütörtök délutáni mérkőzésen. A 24 éves chilei versenyző a délelőtti programban is érdekelt volt, amikor 3 óra 14 perces maratoni csatát nyert 2:6, 7:6 (7-5), 7:6 (7-3) a brazil Gabriela Ce (277.) ellen. Ez a találkozó sokat könnyített Bondár Anna dolgán.
A dél-amerikai lány az első játszma során még szívósan tartotta magát, Anna csak 52 percnyi játék múltán tudta 7:5-re „behúzni” a szettet. A folytatás viszont már egyértelműen az ő akarata szerint alakult, Gatica elkészült az erejével, nem tudott jelentős ellenállást kifejteni.
A pénteki negyeddöntőben a 3. helyen kiemelt 22 éves Udvardy Panna (236.) vár a szeghalmi kiválóságra, aki csütörtökön a német Katharina Hobgarski (291.) ellen nyert 6:4, 3:6, 6:2-re.

Eredmény, 2. forduló: Bondár Anna–Barbara Gatica (chilei) 7:5, 6:1.