Bondár Anna top 100-as riválist vert

Bondár Anna nagy „skalpot” gyűjtött be Karlsruhéban

Ezen a héten a németországi Karlsruhéban versenyez Bondár Anna, ahol WTA125-ös tornát rendeznek a US Open „árnyékában”. A világranglista 199. helyén jegyzett szeghalmi teniszezőnő a francia határ tőszomszédságában fekvő városban nyomban kifogta a második helyen kiemelt szlovák Anna Karolina Schmiedlovát, akit az aktuális WTA-rangsor 93. helyén jegyeznek.

A 16 közé jutásért megvívott csütörtöki találkozó óriási csatát hozott a két játékos között. Az első játszma során Anna lendült hamarabb játékba, és nagyszerű adogatásaira alapozva magabiztosan nyerte is a játékot. A folytatásban magára talált a 26 esztendős szlovák teniszező. A második szett során végig fej-fej mellett haladtak a felek, Schmiedlova a rövidítésben tudott egalizálni. A döntő szett során Bondár Anna 3:2-es vezetésénél bréklabdát hárított az adogató szlovák lány, aki ezzel a lendülettel maga javára fordította a mérkőzést (3:4). A 24 éves sárréti teniszezőnek helyén volt a szíve, hiszen az elveszített adogatójátékait kétszer is korrigálni tudta, 6:5-nél pedig már ismét nála volt az előny, illetve a meccsért fogadhatott. A szlovák lány önbizalma ehhez már kevésnek bizonyult: 40:30-nál Anna értékesítette az első meccslabdáját és megnyerte a 3 óra 10 perces csatát.
A szeghalmi versenyzőre csütörtökön a 23 éves lengyel Magdalena Frech vár, akit 123. helyen jegyeznek a világranglistán.

Eredmény. 1. forduló: Anna Karolina Schmiedlova (szlovák, 2.)–Bondár Anna 2:6, 7:6 (7-3), 5:7.