Bondár Anna WTA torna döntőjében!

A kiváló formában teniszező Bondár Anna élete első WTA-döntőjére készülhet

A szeghalmi származású Bondár Anna, aki 135. a világranglistán szombaton délután három szettben 4:6, 6:3, 6:3-ra verte az első helyen kiemelt egyiptomi Mayar Sherifet (64. a világranglistán ) a Buenos Aires-i WTA 125-ös (115 ezer dollár összdíjazású) salakpályás verseny elődöntőjében, és bejutott a fináléba.

Idén már a harmadik Top 100-as elleni győzelmét aratta a hajdúszoboszlói színekben versenyző teniszezőnő, és ez volt egyben első top 70-es elleni sikere. Győzelmével a 114. helyre jön előre a jövő heti női világranglistán, ami élete legjobb eredményét jelenti. A vasárnapi döntőben Diane Parry (174.) vár rá, aki Udvardy Pannát múlta felül az elődöntőben 6:3, 7:6 arányban.
Bondár és Udvardy párosban is elindult, ott a verseny harmadik kiemeltjeként várták az elődöntőt, ahol az elsőként rangsorolt Irina Maria Bara, Jekatyerine Gorgodze román, georgiai kettőssel találkoztak. Az első játszmát a magyarok 4:2-es vezetésről veszítették el, a folytatásban pedig hiába hárítottak öt mérkőzéslabdát, a rivális végül rövidítésben megnyerte a második szettet és így a meccset is, 6:4, 7:6 (7-3).