Bondár-bravúr Melbourne-ben

Bondár Anna top 50-be tartozó ellenféllel szemben is megőrizte idei veretlenségét

Bravúros győzelemmel jutott 16 közé Bondár Anna, a Melbourne-ben zajló, 239 477 dollár (78 millió forint) összdíjazású, kemény pályás női tornán. A 24 éves szeghalmi versenyző 1 óra 56 perces nagy csatában verte a 8. helyen kiemelt cseh Katerina Siniakovát.

Az egyes sorszámú torna első körének első játszmája rendkívül kiegyenlített csatát hozott a két teniszező között. 5:5-ig a cseh lány stabilan, Anna küzdelmesebb gémekben hozta saját adogatójátékait, miközben több bréklabdát is hárított. A szett hajrájához közeledve azonban fordult a kocka. A Hajdúszoboszlói SE versenyzője elvette a világranglistán 49. helyezett ellenfele  adogatását, a sajátjában pedig a második szettlabdát értékesítve, előnyt szerzett.
A folytatás is a brékekről szólt. Siniaková kezdett jobban (0:2), de azután mindkét sportoló háromszor veszítette el adogató gémjét, így jutottak el 6:6-ig. A rövidítésben is kiélezett csata folyt, a cseh lány szerezte az első két pontot, ezt követően viszont hol itt, hol ott volt a minimális előny. Bondár Anna 8:7-nél adogatott először a meccsért, ezt még hárította ellenfele, 9:8-nál azonban már beütötte a továbbjutást érő pontot.
Csütörtöki ellenfele a 20 éves orosz Anasztazia Potapova lesz, akit a 69. helyen jegyeznek a világranglistán, és az ausztrál Lizette Cabrerát (173.) verte három játszmában.
– A mai mérkőzés kulcsa az volt, hogy nagyon jól szerváltam, így folyamatosan nyomás alatt tudtam tartani az ellenfelemet. Egy meccset befejezni sosem könnyű, ez ma is látszott, de örülök annak, hogy a tie-breakben magabiztosan tudtam játszani a kiélezett szituációkban. Remélem, holnap is tudom tartani ezt a szintet, és összejöhet az újabb győzelem – mondta a HSE sajtóosztályának Anna, aki először vert meg top 50-es riválist, és továbbra is szettveszteség nélkül áll 2022-ben.
Bondár Anna párosban is bemutatkozik Melbourne-ben, a szerb Alekszandra Krunics oldalán német és belga ellenféllel találkozik.