Borsodban bejött a papírforma

A diósgyőri Godó Pannáék számára nem sok sikerélményt hagyott a csabai fal. Fotó: Kuti István

Az extraligás női röplabda-bajnokságot veretlenül vezető Swietelsky-Békéscsaba csapata a várakozásoknak megfelelően szett veszteség nélkül nyerte a 9. fordulóra kisorsolt miskolci mérkőzését. A sereghajtó borsodiak megszeppenve kezdtek, de azután igyekeztek megnehezíteni a listavezető dolgát.

Diósgyőri VTK–Swietelsky-Békéscsaba 0:3 (–9, –18, –17)
Extraligás női röplabda-mérkőzés. Miskolc, 200 néző. Vezette: Szarka János István, Halász Tibor.
DVTK: Kalmár 1, SYLEJMANI 7, Godó 5, Tassia Oliveira 5, Kuzelová 1, Bajdjuk. Csere: Kundrák, Balogh E. (liberók), Egri 2, Sitku, Kiss E. 4. Vezetőedző: Farkas Mihály Tamás.
Békéscsaba: KLISZURA 13, DRPA 21, ZÓLYOMI 8, Glemboczki 5, KORNYIJENKO 7, Strunjak 4. Csere: Molcsányi R. (liberó), Pekárik 4, Karhu 1. Vezetőedző: Tóth Gábor.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 0:7, 3:13, 6:14, 6:23. 2. szett: 3:1, 8:4, 10:7, 10:10, 11:12, 11:15, 15:18, 15:21. 3. szett: 2:0, 2:3, 4:7, 8:7, 10:13, 11:15, 14:19, 14:22.

Nagyszerűen kezdett a BRSE, a hazaiak edzője, Farkas Mihály Tamás már az ötödik csabai pontot követően időkérésre szorult. A miskolciak játéka a folytatásban sem igazán állt össze, ezt kihasználva Kliszura ászaival hamarjában tíz pontos előnyt hoztak össze a látogatók. Az újabb edzői intelmek után rövid időre rendezték soraikat a borsodiak, de azután Kornyijenko megnyitásaival nem igazán tudtak mit kezdeni. Az orosz játékmester vezérletével zsinórban 9 pontot szereztek a viharsarkiak, és 17 perc alatt az első szettet is behúzták (9:25).
A második játékban a hazaiak szerezték az első pontokat. Összeszedettebb lett a játékuk, különösen a védőmunkájuk vált hatékonyabbá a frissen szerződtetett a brazil Tassia Gonçalves de Oliveira feljavulásának köszönhetően. A kissé meglepett vendégek gépezete 8:4-es hátrányban kapott némi „olajat”, ám 10:7-nél Tóth Gábor mégis úgy döntött, hogy tanácsokkal látja el játékosait. Meg is lett a foganatja, hiszen Zólyomi pontot érő sánca, majd ásza után egalizált a BRSE. Miután Drpa is eljátszotta ezt a sajátos duplát, már a csabai csapatnál volt az előny, először a szett során (11:12). Innen pedig már nem „lassítottak” vissza Mocsányi Ritáék. A DVTK játékosai lelkesen harcoltak, de három pontnál így sem tudtak közelebb kerülni, és végül Glemboczki bombái 26 perc után meghozták az újabb játszmát is a vendégek számára (18:25).
Két diósgyőri pontra Pekárik centertámadása jelentette az első csabait a harmadik szett elején. Zólyomi és Kornyijenko áthatolhatatlan falat húzott a sáncnál az ellenfél számára, ennek hatására 7:4-re elhúzott a BRSE. Azután viszont zsinórban négy pontot szorgoskodtak össze a házigazdák Kiss Emese hatékony beszállása jóvoltából. A látogatók 10:10-es állást követően kezdtek ellépni, amikor a támadójátékukat is sikerült a védekezés szintjére juttatniuk. Három pontos előnyüknél a hazaiak időkérése sem törte meg a lendületüket, Drpa ebben az időszakban nem tudott hibázni. A borsodi oldalon Sylejmani eredményessége jelentette a reményt, de amikor 5 pontra „nyílt az olló” (14:19), Farkas edző újra időt kért. Ekkor viszont már ez sem használt. A lendületbe jövő viharsarki gárda hamarjában kigyűjtötte a meccs megnyeréséhez szükséges pontmennyiséget, és 67 perces küzdelemben hozta a kötelezőt (17:25).
Sikerével a BRSE megerősítette vezető pozícióját a női Extraliga élén. A csabaiakra február 2-án vár nehéz feladat, a Vasas Óbuda elleni hazai Magyar Kupa elődöntő visszavágóján.

Mestermérleg:
Farkas Mihály: – Gratulálok a Békéscsabának! Véleményem szerint a magyar bajnok csapatot láttuk ma.
Tóth Gábor: – Jól kezdtük az összecsapást, megfelelő dinamikával, koncentrációval. Fontos volt, hogy sikerrel hangoljunk a szerdai Vasas elleni Magyar Kupa elődöntőre.