Bravúr közelben járt a Békés

A nyáron a Kaszásoktól igazolt Meleg Károly (jobbról) apait-anyait beleadott egykori csapata ellen. Fotó: Felkai Gergely

Az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság évnyitó mérkőzésén kis híján meglepetést okozott a békési csapat. A viharsarki alakulat a 14. játéknapra esedékes keddi hazai rendezésű találkozón, roppant izgalmas finisben szenvedett egyetlen pontos vereséget a hibátlanul menetelő éllovassal szemben.

Békési SZSK–Óbudai Kaszások 71-72 (20-13, 13-22, 23-21, 15-16)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Nyilas, Vadász, Drenyovszki.
Békés: KRISZTICS (16/9), Balog G. (5/3), Frikker (10), HARGITAI (19/15), MELEG (12). Csere: Cvijin (2), Vass, Széphelyi (3/3), Karsai (4). Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos.
Óbuda: PUSZTA (17/9), Bencsik, Vámos (12/9), Varga (9), Horváth. Csere: ROSEMOND (21/15), Kovács (5/3), Vas-Teplán (8/3), Bea, Vígh. Edző: Saed Armaghani.

Remek rajtot vett a hazai gárda, a látogató 10:0-s előnyüknél szerezte az első pontjait. A különbség akár tovább is nőhetett volna, amennyiben az amerikai vendégjátékos, Rosemond nem tartja a lelket a látogatóban. A második negyedre pontosabbá vált a listavezető játéka, ennek hatására fokozatosan felzárkózott és a félidőre már nála volt a minimális előny.
Ez a lendület a harmadik negyedre is átragadt, hiszen 3 perc alatt 11 pontot szerzett a vendégcsapat. A hazaiak időkéréssel rendezték a soraikat, 2 triplával indítottak, majd kicsivel később már a vezetés is náluk volt az egykor óbudai színekben pattogtató Meleg jóvoltából (53:51). Döntetlenről indult a záró játékrész, a mérkőzés bőven tartogatott izgalmakat. Mindkét fél nagyon akarta a sikert, de sok hiba csúszott a játékba. Két és fél perccel a vége előtt 66:64-re vezettek a hazaiak. Több próbálkozásunk is lepattant a gyűrűről, így egy kinti dobással fordított az Óbuda. Erre Hargitainak volt válasza, a saját ötödik triplájával (69:67). Az izgalmak a tetőfokára hágtak, amikor Vas-Teplán három büntetőhöz jutott, és mindannyit értékesítette! A Békés időkérést követően újra előnyt szerzett Krsztics ziccerével, de a végszót Puszta közeli duplája jelentette, ami egyben a fővárosiak veretlenségének megőrzését is jelentette.
A tabella 6. helyén álló békésieknek pénteken Tiszaújvárosban lesz jelenésük.
Balog Vilmos: – Gratulálok a Kaszások csapatának, de a békési játékosoknak is a végletekig kiélezett mérkőzésen nyújtott teljesítményért. Igazi kemény, férfias összecsapást láttunk. Ha az első negyedben és a második félidőben tapasztalt felfogásban játszunk a következő mérkőzéseken, akkor jó eredményeket érhetünk el.