Bravúrral zárták az alapszakaszt

Nemanja Acsimovics remek centerjátékkal rukkolt ki. Fotó: Hunbasket

Bravúros győzelemmel zárta az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság Zöld csoportja alapszakaszát a Békési SZSK. A legmagasabb szinten jegyzett viharsarki alakulat a listavezető Ceglédet fektette két vállra, ezzel a hatodik helyen végzett, így a harmadik Újpest ellen folytatja a rájátszást.

Békési SZSK–Ceglédi KE 78–74 (27–17, 13–19, 24–15, 14–23)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Zöld csoport. Békés, 200 néző. Vezette: dr. Varga Z., Reisz, Vadász.
Békés: KRISZTICS 23/12, ACSIMOVICS 16/6, Cvijin 15/9, Kelechi 2, BALOG G. 20/9. Csere: Csorba, Vass, Olics 2. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. A Cegléd legeredményesebb pontszerzői: Csaba 20/3, Tóth Z. 16/6, Herendic 14.

Olyan kezdést produkált a hazai együttes, amit talán eddig még soha a szezon során. Védekezésben és támadásban is rendkívül összeszedettek voltak Balog Gáborék. Az első három perc után 15–2 volt az állás. A hazai védekezés hatékonyságát mutatja, hogy a Pest megyeiek csupán büntetőből tudtak kosárba találni, hat percen keresztül nem tudtak a mezőnyből eredményesek lenni. Pedig az első negyedben az érdekes játékvezetői felfogás is segítette Csabáékat, lényegesen több büntetőt dobhattak, mint a Békés, amely csak háromszor kapott erre lehetőséget.
A második negyedben ugyan belekerült egy kisebb hullámvölgybe a békési legénység, a Cegléd vissza is zárkózott, de egyenlíteni nem tudott, mert a hazaiaknál mindig akadt valaki, aki meg tudta tolni a csapat szekerét. Feszültebbé vált a hangulat a pályán, ami egyre keményebb védekezésben, ütközésekben nyilvánult meg.
A második félidőben folytatódott az adok-kapok, majd a ceglédiek legponterősebb játékosa, Csaba György kipontozódása alapvetően változtatott a játék menetén, aki addig a pontgyártás mellett a hazaiak legjobbja, Krisztics Dániel semlegesítésén is fáradozott. A harmadik negyedben kilenc ponttal növelte előnyét a Békés, és az így kialakított különbség elégnek bizonyult ahhoz, hogy megnyerje ezt az összecsapást. Az utolsó felvonásban igyekezett felzárkózni a ceglédi együttes, ám a hazaiaknak még maradt annyi előnyük, hogy ne énekeljék ki a sajtot a szájukból. A békésiek minden tagja szinte eksztázisban játszotta végig a találkozót, és ezzel végrehajtotta azt a bravúrt, hogy legyőzze az alapszakasz győztes Ceglédet.
Balog Vilmos: – Gratulálok a csapatnak! Köszönjük a közönségnek a biztatást, a pályán kívül hatodik emberként segítette a csapatot. Készülünk a rájátszásra, ahol várhatóan az Újpest lesz az ellenfelünk.