Csak a csabaiaknak termett babér

A Gyulán nyerő Nyíregyháza és az őt üldöző Békéscsaba között tovább folyik a küzdelem az aranyéremért. Fotó: Krajcsó László

A Keleti csoport aranyérméért versengő békéscsabai csapat mellett a többi megyei gárda számára nem termett siker az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság elmúlt heti mérkőzésein. A berényi és a második számú megyeszékhelyi alakulat nagyon tartalékosan kényszerült kiállni, a gyulaiakon pedig a jó képességű ellenfelek fogtak ki.

Tiszakécske VSE–Békéscsabai KK 57-91 (18-23, 14-20, 12-28, 13-20)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Tiszakécske. Vezette: Arató, Fekete.
Békéscsaba: Vágvölgyi 5/3, Botos 9, Szarvas 4, Czifrák 17/9, Perák 11. Csere: Salamon 9/3, Farkas 21/15, Plavecz 9, Korcsmáros 6/6. Edző: Jancsika Árpád.
Öt nap alatt a harmadik mérkőzését játszotta a Békéscsaba, így több játékost is kipróbált a csapat trénere. Akik máskor kevesebb percet kaptak, most is bizonyítottak. Farkas Gergő jól mutatkozott be a csapatban.

Kiskunfélegyházi KC–Mezőberényi KK 105-63 (35-22, 23-20, 23-13, 24-8)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Kiskunfélegyháza. Vezette: Fehérvári, Mezei.
Mezőberény: Kis G. 19/6, Ignácz 15/3, Zsíros 14/12, Bánszki 13/3, Földi 2. Edző: Kis Gergő.
Betegségek és sérülések miatt éppen csak ki tudott állni a Mezőberény, így az ellenfél egészpályás letámadása ellen hamar elfáradt a vendégegyüttes. Ez a mérkőzés a túlélésről szólt, küzdött a Berény, de ennyire futotta az erőből.

Cívis KK U23–Békéscsabai KK B 109-70 (26-24, 34-15, 27-15, 22-16)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Debrecen. Vezette: Bene, Lónáth.
Békéscsaba B: Erdős 26/15, Hajdu 19/15, Oláh 13/3, Karancsi 3, Sebők 7/3. Csere: Scherber, Szűcs 2. Edző: Frey Tibor.
Tartalékosan utazott el a csabai B csapat Debrecenbe. Jól küzdött, de ilyen felállásban ennyivel jobbak voltak a cívis városiak.

További eredmények: Gyulai Color KE–Sunshine-NYIKSE 61-104, Szolnoki Olaj KK II–Gyulai Color KE 85-66.