Csak az ifik lehettek büszkék magukra

Korcok Nándor egyszer talált a ceglédiek kapujába a gyermek korosztály mérkőzésén. Fotó: T. Petka Anita

Cegléden volt jelenésük az országos utánpótlás-bajnokságban érdekelt békéscsabai vízilabdacsapatoknak. A három korosztályból ezúttal az ifjúsági bizonyultak legsikeresebbnek, amely az őszi alapszakaszban elért sikert megismételve, ezúttal kétgólos győzelmet aratott  a vendéglátók ellen. A serdülők önmaguk alatt teljesítettek, a legfiatalabbak pedig az őszi kilencgólos győzelem után most nyolccal alulmaradtak a sátortetőtől „megszabadított” medencében, amihez egyelőre nincsenek hozzászokva a viharsarkiak.

Ceglédi VSE–Swietelsky-Békéscsaba 4–6 (0–1, 0–2, 2–1, 2–2)
Országos vízilabda-bajnokság, ifjúságiak, Cegléd. Vezette: dr. Donauer, Irmes.
Békéscsaba: Vozár M. – Dobos 1, Kiss Z., Bozgán 1, Osgyán 2 (1), Csatári 2 (2), Károlyi. Csere: Budai, Szanyi, Hajdu A., Fodor Zs. Edző: Ajtai Miklós.
A második negyed első harmadára háromgólos előnyre tettek szert a csabai fiatalok, innen próbált fölkapaszkodni a házigazda. Mielőtt azonban egalizálhattak volna, rendre jól jött egy büntetődobás lehetőség, amit kőkeményen ki is használtak a vendégek, így az őszi mérkőzés után tavasszal is jobbnak bizonyultak.

Ceglédi VSE–Swietelsky-Békéscsaba 26–1 (6–0, 8–0, 5–0, 7–1)
Országos vízilabda-bajnokság, serdülők, Cegléd. Vezette: Irmes, Csutorás.
Békéscsaba: Korcsok P. – Budai, Kiss Z., Hajdu A., Szanyi 1, Bozgán, Fodor Zs. Csere: Horváth Sz., Sajtos, Tasnádi, Pálenkás. Edző: Ajtai Miklós.
A tavaly novemberi első találkozón is meglehetősen nagy gólkülönbséggel nyert a Cegléd (4–19), most pedig még arra is rátett egy lapáttal a Pest megyei alakulat.

Ceglédi VSE–Swietelsky-Békéscsaba 13–5 (3–1, 4–0, 2–3, 4–1)
Országos vízilabda-bajnokság, gyermek, Cegléd. Vezette: Csutorás, dr. Donauer.
Békéscsaba: Beregszászi – Korcsok N. 1, Szatmári L. 1, Pallag, Pónya O., Komlódi 2, Szalai 1 (1). Csere: Krizsán (kapus), Zimbran, Rácz, Bazsó, Szathmáry Zs., Pojendán. Edző: Fodor Ádám.
Az első egyenlítő találat után jött egy három negyeden átívelő békéscsabai gólcsend, ami alatt a házigazdák hétszer is eredményesek voltak, ezzel visszavágtak az őszi vereségért.