Döcögős kezdés után papírforma eredmény

A csabai lányok lelkes ellenféllel találták szembe magukat. Fotó: BRSE

Lejátszotta a 2020-2021-es bajnoki év első hivatalos mérkőzését a BRSE női röplabdacsapata, amely a Magyar Kupa nyolcaddöntője első mérkőzésén nehéz kezdést követően magabiztosan múlta felül a  Gödöllőt. A Pest megyei együttes lemondott a pályaválasztói jogáról, így a két mérkőzéses párharcot Békéscsabán rendezik. A visszavágót vasárnap 11 órától tartják.

Gödöllői RC–Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE 1:3 (24, –9, –17, –16)
Magyar Kupa nyolcaddöntő női röplabda-mérkőzés, első találkozó, Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Nagy Lajos, Ujházi Mónika.
Gödöllő: Ratkai 8, Mishonova 11, Bajnóczi 5, Tóth-Bagi 1, Kökény 8, Kovács E. 2. Csere: Faragó, Ferentzi (liberók), Sorompó 1, Buse 9, Barta, Saáry 5. Vezetőedző: Szalay Attila
Békéscsaba: Cicic 6, Glemboczki 15, Bezsonova 12, Drpa 19, Zólyomi 17, Szűcs12. Csere: Kertész (liberó). Vezetőedző: Tóth Gábor
A mérkőzés alakulása. 1. szett: 10:10, 19:19, 22:22. 2. szett: 1:9, 3:16, 6:21. 3. szett: 4.9, 9:14, 14:22. 4. szett: 2:9, 8:17, 11:21.

Zárt kapuk mögött rendezték a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első összecsapását. A Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE alaposan felforgatott kezdőcsapattal kezdte meg az összecsapást, vezetőedzőnk az eddig kevesebb lehetőséget kapó játékosoknak adott esélyt a bizonyításra. Jól kezdtünk, az első 5 pontot zsinórban együttesünk szerezte, de gyorsan kiegyenlített a GRC, sőt 13:11-nél 2 ponttal el is lépett. Érkezett is az időkérés csabai részről. Továbbra is sok volt a hiba csapatunknál, melyet jól használt ki lelkes ellenfelünk. Dadogott a nyitásfogadás, pontatlanok voltak a feladások, így meglepetésre a Gödöllő megnyerte az első etapot.
Alapos fejmosásban részesítette tanítványait Tóth Gábor, hiszen egy teljesen más felfogásban játszó BRSE kezdte meg a második szettet. Rövid idő alatt 10 pontos különbség alakult ki. Nem lankadt az ötszörös magyar bajnok figyelme a későbbiekben sem, így magabiztosan hozták ezt a játékrészt, kiegyenlítve a szettek állását.
Nem változott sokat a játék képe a harmadik etapban sem, Glemboczki Zóráék maguknál tartották a kezdeményezést és domináltak a fáradni látszó GRC ellenében. Drpa nyitássorozata, majd Szűcs Gréta pontja lezárta a szettet.
A 4. játékrész elején érezhető volt az osztálykülönbség a felek között, Szalay Attila időkéréssel próbálta felrázni együttesét, de a BRSE nem csökkentett a tempón, így magabiztosan nyerte a szettet és a mérkőzést is.
A visszavágóra holnap, azaz vasárnap 11 órától kerül sor.

Mestermérleg:
Szalay Attila: – Próbáljuk megtalálni a csapatban rejlő lehetőségeket az új játékosok érkezésével. Még nagyon az elején tartunk, de vannak biztató jelek. Gratulálok a Békéscsabának!
Tóth Gábor: – Az első szettben fegyelmezetlenül röplabdáztunk, a Gödöllő pedig nagyon lelkesen, ennek meg is lett az eredménye. Ezt követően üzemi hőfokra kapcsoltunk, az eddig kevesebb játszó játékosok is hozzá tudtak tenni a mérkőzéshez.