Egy győzelemre futotta a szomszédvárban

Hajdu Andor góllal segítette csapatát győzelemre a hódmezővásárhelyiek ellen. Fotó: Csabapóló

Utolsó előtti, 17. fordulójához érkezett az országos utánpótlás-bajnokság Keleti A2 csoportja, amelynek során a békéscsabai csapatok a szomszédos Hódmezővásárhelyre látogattak vasárnap. A három mérkőzésből egyet hoztak a megyeszékhelyi fiatalok, a gyermek korosztály stabil győzelme mellett az ifjúságiaknak is sokáig állt a zászló, de végül kicsúszott a kezükből a három pont.

Hódmezővásárhelyi VSE–Swietelsky-Békéscsaba 9–8 (1–0, 1–5, 7–2, 0–1)
Országos vízilabda-bajnokság, ifjúságiak, A2 Keleti csoport, Hódmezővásárhely. Vezette: Juhász, Orosz.
Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 2, Szalók 1, Schindler 3, Vozár B. 1, Károlyi, Csatári. Csere: Tóth L. (kapus), Sipos, Bozgán, Gémesi 1, Körözsi. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 8/4, ill. 7/3. Büntetők: 3/3, ill. 0/0. Kipontozódott: Nagy P.
A második negyed finisére jelentős előnyre tett szert csapatunk (2–5), ám a harmadik negyed végére fordítottak a házigazdák (9–6). Innen kezdve már csak felzárkózni tudtak a mieink, így ponto(ka)t hagytak a sereghajtó otthonában.
Az állás: 1. Csongrád 39 pont, 2. Oázis SC 38, 3. Budafóka 27, 4. Dunakanyar Waterpolo 27, 5. Nyíregyháza 21, 6. Cegléd 19, 7. Békéscsaba 15, 8. Vác 9, 9. Hódmezővásárhely 6.

Hódmezővásárhelyi VSE–Swietelsky-Békéscsaba 11–6 (2–3, 3–2, 3–1, 3–0)
Országos vízilabda-bajnokság, serdülők, A2 Keleti csoport, Hódmezővásárhely. Vezette: Orosz, Juhász.
Békéscsaba: Szatmári Zs. – Dobos, Gémesi, Dimák, Szanyi 1, Bozgán, Osgyán 1. Csere: Fodor Zs., Pálenkás, Horváth Sz., Kósa, Paksi G., Kvasz 4. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 6/5, ill. 4/3. Büntetők: 1/1, ill. 0/0.
Az első félidőben határozottan jól tartotta magát serdülő csapatunk, ekkor még egál volt az állás (5–5), a folytatásban a több figyelmetlenség megbosszulta magát és végül az esélyesebb dárda nyert.
Az állás: 1. Oázis SC 42 pont, 2. Budafóka 36, 3. Dunakanyar Waterpolo 36, 4. Cegléd 26, 5. Hódmezővásárhely 24, 6. Nyíregyháza 15, 7. Csongrád 12, 8. Békéscsaba 6, 9. Vác 4.

Hódmezővásárhelyi VSE–Swietelsky-Békéscsaba 4–12 (1–2, 2–4, 1–2, 0–4)
Országos vízilabda-bajnokság, gyermek korosztály, A2 Keleti csoport, Hódmezővásárhely. Vezette: Mihály, Juhász.
Békéscsaba: Korcsok P. – Kiss Z. 1, Hajdu A. 1, Szanyi, Fodor Zs. 2, Kvasz 4, Komlódi 3. Csere: Lisztes (kapus), Budai, Tasnádi, Horváth Sz., Pojendán, Szalai 1, Bujdosó. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 3/0, ill. 9/2. Büntetők: 1/1, ill. 0/0.
A múlt hetinél gördülékenyebb és összeszedettebb játékkal magabiztosan húzta be a három pontot gyermek korcsoportos egyletünk idegenben.
Az állás: 1. Oázis SC 36 pont, 2. Békéscsaba 33, 3. Dunakanyar Waterpolo 33, 4. Csongrád 27, 5. Cegléd 26, 6. Nyíregyháza 21, 7. Vác 16, 8. Hódmezővásárhelyi 6, 9. Budafóka 0.