Élen zárták a középszakaszt a csabaiak

A veterán dr. Szlávik Győző miundkét ellenfél kapuját bevette. Fotó: Csabapóló

Szombaton véget ért a 2020–2021. évi OB II-es vízilabda-bajnokság rájátszásának középszakasza. A békéscsabai csapat a záró körben Székesfehérvárra utazott, ahol a kecskemétiekkel, majd a fővárosi MAFC csapatával küzdött meg a pontokért. Addig mindkét ellenfél előttük állt, ám a remek teljesítményt nyújtó viharsarkiak kettős győzelemmel a harmadik helyről az élre ugrottak.

Swietelsky-Békéscsaba–Kecskeméti VE 13–7 (4–2, 3–0, 2–1, 4–4)
OB II-es vízilabda-mérkőzés, rájátszás a 9–16. helyért, Székesfehérvár. Vezette: Nóvé Gyula.
Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 2, Gyebnár, Csendes, dr. Szlávik 2, Mucsi 1, Ajtai 3 (1). Csere: Laczó P. 2, Csatári 1, Dávid 1, Weinhardt M., Bozgán 1. Játékos edző: Ajtai Miklós, Csendes Csaba. A Kecskemét legjobb góldobói: Szabó J. 3, Dongó 3. Gól emberelőnyből:: 7/5, ill. 7/2. Büntetők: 1/1, ill. 1/0. Kiállítás cserével: Dávid. Kipontozódott: Gyebnár.
Két és fél perc után kétgólos kecskeméti vezetést mutatott az eredményjelző, ezt követően azonban zsinórban kilencszer eredményes volt csabai csapat, amivel el is döntötte a mérkőzést végkimenetelét.

Swietelsky-Békéscsaba–MAFC-BME-Infinityn 11–7 (2–2, 3–2, 3–2, 3–1)
Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 3, Gyebnár, Csendes. dr. Szlávik 1, Mucsi, Ajtai 5 (4). Csere: Miklós, Laczó P. 2, Csatári, Dávid, Weinhardt M., Bozgán. Játékos edző: Ajtai Miklós. A MAFC legjobb góldobói: Batta 2, Soós 2. Gól emberelőnyből: 5/2, ill. 5/0. Büntetők: 4/4, ill. 1/1. Kiállítás cserével: Huber. Kipontozódott: Kovács Á.
A kezdeti kiegyensúlyozott találkozó a harmadik negyedtől egyre inkább csapatunk fölényét mutatta, végül remek győzelmükkel a csoport élére ugrottak.

Ajtai Miklós: – A forduló előtt egy kissé tartottam kecskemétiektől, ám végül sokkal könnyebben nyertünk, mint az várható volt. A MAFC elleni találkozót is háromesélyesnek gondoltam, ám itt is nagyot játszott a csapat. Különösen a védekezésünk volt kimagasló, de emellett gólerősnek is bizonyultunk.

További eredmények: Fehérvár VSE–MAFC-BME-Infinityn 6–9. Fehérvár VSE–Kecskeméti VE 14–8. A rájátszás végeredménye, középszakasz, 9–16. helyért: 1. Swietelsky-Békéscsaba 11 pont (60–50), 2. MAFC-BME-Infinityn 11 (56–54), 3. Kecskeméti VE 7, 4. Fehérvár VSE 4.