Elsőként nyolc között a Magyar Kupában

Glemboczki Zóra ismét remek játékkal rukkolt ki. Fotó: Bujdos Tibor/boon.hu

Elsőként a Swietelsky-Békéscsaba jutott elődöntőbe a női röplabda Magyar Kupában, mivel a negyeddöntőben 3:0-ra nyert Miskolcon a DVTK otthonában. A párharc egyetlen mérkőzésen dőlt el, mivel a Diósgyőr az NB I-ben szerepel, a versenykiírás szerint pedig nem azonos osztályú együttesek találkozása esetén az alacsonyabb osztályú bajnokságban szereplő klub pályaválasztásával egy összecsapás dönt a továbbjutásról.

Diósgyőri VTK–Swietelsky Békéscsaba 0:3 (–15, –17, –19)
Magyar Kupa női röplabda-mérkőzés. Miskolc, 400 néző. Vezette: Szabó P., Halász.
Diósgyőr: VAJDOVÁ 12, Kiss E. 5, Kalmár 2, EGRI 8, Tosic 5, Hollósi 3. Csere: Kundrák (liberó), Nagy F., Bátori. Vezetőedző: Németh Szabolcs.
Békéscsaba: GLEMBOCZKI 7, Pintér 7, OIKONOMIDOU 15, AKTAS 16, SULLIVAN 8, Bagyinka 2. Csere: Kertész (liberó). Vezetőedző: Tóth Gábor.

A legutóbb bronzérmes Békéscsaba az elődöntőben a Kaposvár és a Szent Benedek RA decemberi párharcának győztesével találkozik.
Meglepetésre a hazaiak remek sáncmunkával 4-2-re alakították az eredményt, ami sok(k) volt a csabaiak szakvezetőjének és időt kért. A gyors fejmosás használt. A folytatásban egyre inkább kidomborodott a csabaiak fölénye, Aktas mellett Oikonomidou is egymás után szerezte a pontokat (9-16). Elsősorban szélső ütő helyen voltak erősek a látogatók, és 12-21-nél a hazai időkérés sem tudta megakadályozni, hogy szett végén ne legyen kétszámjegyű a különbség (15-25).
Remek rajtot vett a második játszmában a Csaba (0-4), de a folytatásban a Diósgyőrnek is voltak villanásai. 12-16-os állásnál időt is kért a vendégek trénere, innen tovább azután már hengereltek a tanítványai (17-25).
A harmadik játékrészben Vajdová pontos ütéseivel tudott partiban lenni a DVTK, majd Tosic szélső ütőből eleresztett bombájával a vezetést is átvették (4-3). Aztán amikor másodszor a vendéglátó jutott előnyhöz (7-6), a csabaiak edzője ismét időt kért. Nagy szívvel játszottak a piros mezesek, de a BRSE két pontos támadással, és két jó sánccal kezdett elhúzni (11-16). Ezt a fórt pedig stabilan őrizta egészen a meccs végéig (19-25).
Németh Szabolcs:
– Jó hangulatú mérkőzés volt, az osztálykülönbség kijött, a Békéscsaba tapasztalatban, erőben előrébb tart nálunk. A szettek közepén lépést tudtak váltani, és ezekre mi nem tudtunk kellő választ adni. Extraliga éllovas ellen még nem játszottunk, ezt a szintet is szokni kell, meg kell tapasztalni. Nem vagyok elégedetlen azzal, amit a csapatunktól ma láttam. Gratulálok a Békéscsabának a továbbjutáshoz.
Tóth Gábor: – A hazai szurkolótábor kispad mögötti részének megnyilvánulásai méltatlanok volt a klubhoz.