Eredményes csabai rajt a négyes döntőben

Igor Milosevics volt a meccs embere, aki 18 pontja mellett 13 lepattanót is összekapkodott. Fotó: Krajcsó László

Nehéznek ígérkezett a csabaiak pénteki nyitómérkőzése az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság nyíregyházi négyes döntőjében, de végül gálaelőadás lett a pécsi egyetemistákkal szemben. A viharsarki egylet helyenként tetszetős játékkal aratott 14 pontos győzelmet úgy, hogy a végére ki is engedhetett, ami jó kiindulóalap a Budafok és a házigazdák elleni nehezebb találkozókra.

Békéscsabai KK–Pécsi TE-PEAC 92–78 (21-15, 24-18, 31-22, 16-23)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Nyíregyháza, 100 néző. Vezette: Jakab, Jankovics, Gombos.
Békéscsaba: Kovács J. 9/9, VÁGVÖLGYI 16/6, Szarvas 12/6, MILOSEVICS 18, Perák 2. Csere: Hajdu M. 8, Korcsmáros 6/3, SALAMON 18/15, Czifrák 3, Farkas, Gura, Botos. Edző: Frey Tibor, Jancsika Árpád.
Pécs: RÁTVAY 25/12, Nagy K. 6/3, Simon 11/3, Kis M. 10, Mezei 12. Csere: Mogyorósi, Samuels 6/3, Zalay 4, Gergely 4. Edző: Czéh László.

A pécsiek szerezték az első kosarat, de erre Vágvölgyi és Milosevics révén 7 ponttal válaszoltak a csabaiak. A támadásban elkövetett hibáikat kihasználva a 7. percben rövid időre fordított az ellenfél, de az említett duó eredményessége a negyed végére visszabillentette a mérleg nyelvét, és Salamon is jókor süllyesztette el az első tripláját. A folytatásra is nehezen állt össze a viharsarkiak támadójátéka, így hiába volt jó a védőmunka, 2 pontra visszazárkóztak az egyetemisták. Megváltóként jött Salamon újabb trojkája, ami átlendítette őket a holtponton. A folytatásban ültek a kinti dobások, Hajdú eredményes közeli dobásával 12 pontra nőtt a két csapat közötti különbség (31-19). Ami a 17. percre harmadára olvadt, a végjátékra azonban újból lábra kaptak a csabaiak és a nagyszünetig visszaállították a korábbi fórt.
A 3. negyed elején 51-41-re feljött a Pécs, 58-41-nél mégis időkérésre kényszerült. Ez sem törte meg Milosevicsék lendületét, és Salamon triplája után a 25. percben először volt 20 pont a BKK előnye (61-41). Ennyivel sem érték be csabaiak, Szarvas büntetője jelentette a legnagyobb különbséget 74-47-es állásnál. Innen már „nem nyílt tovább a harmonika”, de a baranyai gárda csak szebbé tudta tenni az eredményt, a Békéscsaba biztos sikerére nem jelentett veszélyt.
Szombaton 17.30 órától a Budafokkal találkozik Frey Tibor és Jancsika Árpád alakulata.
A nap másik mérkőzésén: Sunshine-NYIKSE–Budafoki KK 68–73