Eredményes soproni túra

Frikker Marcell (labdával) és Meleg Károly (15) csatázik a soproni játékosokkal. Fotó: Hunbasket.hu

Eredményesen zárták a szerdai Nyugat-magyarországi turnét a békési kosarasok, akiknek az útja az NB I B-s bajnokság Zöld csoportja 3. körében Sopronba vezetett. A hosszú utazás még rányomta bélyegét az első negyedre, ám azt követően a tartalékos házigazdák már nem tudták megnehezíteni a dolgukat.

Soproni MAFC–Omnia Pub&Food Békés 59-84 (20-15, 12-26, 17-23, 10-20)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Zöld csoport. Sopron, zárt kapuk mögött. Vezette: Tóth K., dr. Magyari, Benedek.
Békés: Krisztics (12/9), Széphelyi (7/3), Balog G. (1), Cvijin (11/9), Hargitai (17/6). Csere: Karsai (3/3), Vass (11/9), Frikker (12), Mucsi (2), Meleg (8), Szabó M., Szabó B. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. A Sopron legjobb pontszerzői: Bakk (22/3), Kovács B. (18), Simon B. (12).

Nehéz helyzetet él át a Sopron, hiszen az irányítójuk megsérült, míg az e poszton szereplő másik két játékos karanténban van. Kevesen is vannak, ám a nehéz helyzetben általában minden csapat összeszedi magát. Így történt ez a szerda esti mérkőzésen is, amikor a békésiek kapkodó játéka, a pontatlan távoli dobások után a lelkes soproniak a 8. percben Bakk Krisztián sikeres középtávoli dobását követően már 16-9-re vezettek.
A második negyedben azután feljavult a viharsarki csapat védekezése, Vass Dominik gyorsan dobott egy hárompontost, kihasznált egy ziccert, és ez lendületet adott a csapatának, amely labdaszerzésből könnyű pontokat ért el. Ennek eredményeképpen a második felvonást már a békésiek zárták előnnyel (32-41).
Úgy tűnt, hogy elfogy az ellenfél ereje, bár a volt békési Kovács Benedek próbálkozásaival még igyekezett lelkesíteni a soproniakat. A 3. negyed végére – amit Hargitai Krisztián hárompontosa zárt le – 15 pontra nőtt a vendégek előnye. Az utolsó felvonásban minden békési játékos pályára lépett, kosarakat is dobtak, tovább növelve a két csapat közötti különbséget.
Balog Vilmos: – Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Jó látni a fiatalokon a lelkesedést, azt, ahogy egymásért hajtanak.
A békésiek október 18-ra tervezett hazai, Atomerőmű KSE Bonyhád elleni bajnokija elmarad, mert a játékosaik nagy részét adó NB I A csoportos paksi csapat 10 napra karanténba vonult.