Félbeszakadt Bondár Anna meccse

Bondár Anna előnyből várhatja a szerdai folytatást

Félbeszakadt Bondár Anna nyitó mérkőzése a Varsóban zajló 250 ezer dollár (100 millió forint) összdíjazású salakpályás WTA tenisztornán. Az első számú magyar játékos számára a francia Kristina Mladenivoc jelenti az első akadályt, és bár az első szettet magabiztosan vette, így sem érezheti még győztesnek magát.

A világranglista 52. helyén jegyzett szeghalmi születésű versenyző az első szettben ellenállhatatlanul játszott. Ellenfele valamennyi szervagémjét elvette, a sajátjába pedig csak 5:0-s vezetésnél hibázott bele, így 6:1-gyel szerzett vezetést.
Az egykor Babos Tímea oldalán párosban Grand Slam-győztes, az egyéni ranglista 116. helyén álló francia a második játszmára összekapta magát. Gyorsan brékelte Annát, majd a saját adogatójátékát is hozta. A torna 6. helyén kiemelt Anna ekkor zsinórban három gémet nyerve fordított, ám Mladenovic az eleredő esőben egalizálni tudott, így 3:3-as eredménynél a szűnni nem akaró égi áldás miatt félbeszakították a meccset, melyet szerdán folytatnak.

Eredmény. Egyéni, 1. forduló:
Kristina Mladenovic (francia)–Bondár Anna (6.) 1:6, 3:3-as állásnál félbeszakadt