Fiú párosban még van megyei érdekeltség

Szántosi Dávid a párosban még asztalhoz lép. Fotó: MOATSZ

A belgrádi serdülő és ifjúsági asztalitenisz Európa-bajnokságon már csak Szántosi Dávid maradt versenyben, aki a fiú párosban egy spanyol versenyző oldalán szerepel. A többi megyei érdekeltségű asztaliteniszező  elbúcsúzott a 32 vagy a 16 között.

Az ifjúsági leány párosban a békési Balogh Ágnes Kíra, és az orosháziak kölcsönjátékosa, Hudák Dorina a 32 közé jutásért az U19-es világranglista 35. helyén álló spanyol Cristobal, és az 54. helyezett Sastre duóval mérkőzött, és 3:1-es vereséget szenvedett. Az első játszmát 11:5-re hozták a spanyolok, a másodikban drámai csatában 16:14-re győztek Hudákék. A harmadik szettben nagy csatában 11:9-re, a negyedikben 13:11-re nyertek a spanyol lányok, bejutva ezzel a legjobb 32 közé.
Az ifjúsági fiú párosban a 32 közé jutásért Szántosi Dávid, a Szarvasi Körös ASE játékosa, a spanyol Guillottal az oldalán a görög Giannoutsos, Madesis duóval találkozott, és kiütéses 3:0-as győzelmet aratott. Szántosiék fölényét jelzi, hogy 11:5-re, 11:4-re és 11:1-re hozták a játszmákat. A folytatásban a török Dursun, Isik kettős ellen szintén 3:0-ra nyertek. Itt 11:7, 11:5 és 11:6-os szettek kerültek a meccs jegyzőkönyvébe.
Ifjúsági vegyes párosban a 16 közé jutásért Szántosi Dávid és Balogh Ágnes Kíra kettőse a francia Coton, Lutz páros ellen mérkőzött, és remek fordítással 3:2-re győzött. Az első két játszmában 11:8-ra nyertek a franciák, a harmadikban ugyanilyen különbséggel Baloghék. A negyedik, és ötödik szettben taktikus játékkal 11:6-ra győztek a mieink és bejutottak a legjobb 16 közé. A nyolcaddöntőben az esélyesebb lengyel Redzimski, Wrobel kettőssel szemben 3:1-re maradtak alul, ezzel véget ért a verseny számukra. Az első szettben 13:11-re nyertek a lengyelek, majd 11:6-ra hozták az újabb játszmát. Ezután szépített a magyar duó 11:7-re. A negyedik játszmában a lengyel páros akarata érvényesült, 11:6-ra győzött, ezzel 3:1-re nyerte a mérkőzést. A kiesés ellenére a fiatal Békés megyei kettősnek nincs oka a szégyenkezésre, hiszen mindent megtett a sikeres szereplés érdekében.
Az ifjúsági lányoknál a 32 közé jutásért Hudák Dorina, az ASE Orosháza kölcsönjátékosa a felnőtt világranglista 310. helyén álló német Naomi Pranjkovic ellen állt asztalhoz. Az első két játszmát 11:8-ra a német lány nyerte. A harmadik szettben Hudák győzött 11:8-ra. A negyedik játszma 11:9-el Pranjkovicé lett, miként az ötödikben is ilyen különbséggel nyert a német, ezzel 4:1-re hozta a mérkőzést.
Az ifjúsági fiúknál a 32 közé jutásért Szántosi Dávid, a felnőtt világranglista 345. helyén álló szlovák Delincak ellen mérkőzött. A rivális az első három szettet biztosan hozta, 11:4-re, 11:7-re és 11:5-re.
A negyedik játszmát a szarvasi fiatal nyerte 11:7-re, de erősített Delincak 11:8-ra győzött, ezzel 4:1-gyel jutott a legjobb 32 közé.