Folytathatják harcukat a csabai kosarasok

A csabai együttes útja még rögösnek tűnik az hőn áhított osztályváltásig. Fotó: Krajcsó László

A szombati Nyíregyháza elleni rangadót ugyan elveszítette a Békéscsabai KK férfi kosárlabda-csapata az NB II-es bajnokságban, szerdán azonban korrigált a DEAC Campuszfesztivál ellen. Azonos pontszámmal, de az egymás elleni eredménnyel a Nyíregyháza lett a bajnok és a Békéscsaba az ezüstérmes, de utóbbi együttes így is folytathatja a keresztjátékban a legjobb 4 közé kerülésért, ahol már a feljutásról döntenek a csapatok.

Békéscsabai KK–DEAC Campuszfesztivál 93:81 (27:28, 24:17, 18:14, 24:22)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 1-5. helyért, Békéscsaba. Vezette: Gál, Zahorán Kitti Mária.
Békéscsaba: Kovács J. (23/3), Lippai (3/3), Vágvölgyi (13/3), Botos (8), Gruda (17). Csere: Czifrák, Salamon (5/3), Korcsmáros (12/6), Vas (6), Hajdu, Plavecz (8), Farkas. Edző: Jancsika Árpád. A Debrecen legjobb pontszerzői: Jávor (29/21), Szarvas (19/15), Bak (18/3).

Kicsit megzavarta a békéscsabaiakat, hogy tartalékosan érkezett az ellenfél, nem pörögtek fel úgy, ahogy szoktak. Álmoskásan kezdték a meccset, másfél perc után 0:10 volt az állás. Időkérés után elkezdte ledolgozni a hátrányát a Csaba, bár a védekezés még elég szellős volt. Nagyon nehezen törték át a debreceniek zónáját. Rengeteg helyzetet alakítottak ki, így végig benne volt a meccsben, hogy azt csak a hazai együttes nyerheti meg. Remekül dobtak a hajdúságiak, 16 hármast süllyesztettek el a hazai kosárban, így a házigazdák nem nagyon tudták őket leszakítani, csak a negyedik negyedben. Itt már volt közte húsz pont is, így a végén a Békéscsaba magabiztos győzelmet aratott.
Sok idő nincs a pihenésre, hiszen szombaton 16 órától a Dunaharaszti MTK együttese érkezik a Viharsarokba. Oda-visszavágós párharcban dől el, hogy melyik gárda kerül be a négyes döntőbe, ahonnan egy csapat kivívja a jogot az NB I B-s indulásra. Az ellenfélről tudni kell, hogy magasan a legerősebb kerettel rendelkeznek az NB II-ben, több volt NB I-es játékossal, közöttük a 45-szörös válogatott Trepák Zoltán is náluk pattogtat.
– Nem mi vagyunk a találkozó esélyesei, de mindent meg fogunk tenni a győzelemért. Ha újra ilyen sokat kilátogatnak a mérkőzésre és buzdítanak minket, talán sikerülhet a bravúr! – nyilatkozta a Békéscsabai KK edzője, Jancsika Árpád.