Hosszabbításban dőlt el a Dél-alföldi derbi

A felvétel még a két csapat őszi mérkőzésén készült, amelyet szintén a vásárhelyiek nyertek. Fotó: Hunbasket

Hosszabbítás után veszítette el a Dél-alföldi kosaras rangadót a békési csapat, így annak a lehetőségét is, hogy a 6. helynél előrébb végezzen az NB I B-s bajnokság Zöld csoportja alapszakaszában. Könnyen megeshet azonban, hogy nem utoljára találkozott a két szomszédvár, hiszen még összekerülhet a rájátszásban is.

Békési SZSK–Vásárhelyi Kosársuli 91-102 (27-24, 23-26, 14-22, 23-15, 4-15)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Zöld csoport. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Gál, Vadász, Drenyovszki.
Békés: Széphelyi (16/6), Balog G. (15/6), Frikker (21/12), Hargitai (2), Meleg (13). Csere: Krisztics (18/9), Karsai (1), Vass (3/3), Cvijin (2). Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. A Hódmezővásárhely legeredményesebb pontszerzői: Varga Á. (28/9), Bálint (26/9), Pavlovics (19).

Adminisztrációs problémák miatt fél órával később kezdődött el a mérkőzés. Mindez inkább a vendégeket zavarta meg, Frikker Marcell, Balog Gábor és Széphelyi Tamás hárompontosával már az 1. percben 9:0-ra lépett el a Békés. Az első negyedet uralta a hazai együttes, igaz a vége felé már szépen felzárkózott a békéscsabai Tóth Tamás edzette, tartalékos Vásárhely. A védekezéssel nem igazán lehettek elégedettek a békési oldalon, mert a csongrádiak a 12. percben Molnár Bence hárompontosával beérték vendéglátóikat, majd Bálint Erik eredményességének köszönhetően a vezetést is átvették.
A harmadik negyedre is vendégelőnnyel fordultak a csapatok, ez a játékrész már egyértelműen róluk szólt. Többször is vezetett 9-10 ponttal a Kosársuli. Még három perccel a vége előtt is a biztonságos, 10 pontos távolságban volt vendéglátójától a Hódmezővásárhely, ám Balog Gáborék nagy hajrába kezdtek és Frikker Marcell az utolsó pillanatokban hosszabbításra mentette a mérkőzést. Nem élt azonban a lélektani előnnyel a házigazda, a látogatók magabiztosan nyerték a hosszabbítást és ezzel együtt a találkozót is.
Balog Vilmos: – Azt nem mondhatom, hogy jól játszottunk, de hajtottunk, küzdöttünk. A megbeszélt dolgokat védekezésben nem úgy csináltuk, ahogy kellett volna. Az őszi mérkőzéshez képest viszont szorosabb eredményt értünk el. A rájátszásban várhatóan éppen a vásárhelyiekkel találkozunk, készülünk a visszavágásra!