Izgalmas meccs, békési sikerrel

Hargitai Krisztián ezúttal a kinti dobásaival tudta hatásosan tolni csapata szekerét. Fotó: Hunbasket

Élvezetes, szoros mérkőzésen szerezte meg a győzelmet a békési kosárlabdacsapat a Pénzügyőr elleni szombati hazai bajnoki mérkőzésén. A sikerrel az is eldőlt, hogy a 6. helynél lejjebb már nem csúszhatnak az alapszakaszban, ugyanakkor további sikerek esetén a feljebb lépésre még minden esélyük megvan a harmadik vonalnak számító Zöld csoportban.

Békési SZSK–Pénzügyőr SE 89-83 (26-23, 16-16, 22-18, 25-26)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Zöld csoport. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Varga Z., Földi, Utasi.
Békés: BALOG G. (20), Krisztics (16/12), Frikker (14/3), HARGITAI (15/12), MELEG (20). Csere: Cvijin (2), Széphelyi (2), Vass. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. A Pénzügyőr legjobb pontszerzői: Baranyi (26), Mihalics (17/9), Horváth B. (12/12).

A négy mérkőzésre eltiltott Danijel Krisztics büntetéséből két találkozót elengedtek, akit így hadra foghatott a békési edzőpáros.
Az első negyedben jól dobtak a békésiek, öt hárompontos kísérlet is kosarat talált. A második felvonásban feljavult a védekezés, viszont a támadásban esett vissza némileg a teljesítmény, ennek ellenére a félidőre sikerült megtartani három pontot az előnyből.
A harmadik negyedben alkalmazott zónavédekezés során lopott labdákkal szerzett 10 pontos előnyt a házigazda. Elegendő volt azonban néhány apróbb hiba és máris felzárkózott a Pénzügyőr. Valamiért nem volt elég éles ezen az estén a Békés, így maradtak izgalmak a zárófelvonásra. Az utolsó perc elején Horváth Barnabás egy hármassal kiegyenlített (83:83), ám ezután már csak békési kosarak születtek, előbb Meleg Károly közelijét, majd Balog Gábor két sikeres büntetőjét, végül a visszatérő Danijel Krisztics kétpontosát rögzíthették a jegyzőkönyvben.
Balog Vilmos: – A győzelemnek nagyon örülünk, de a mutatott játéknak már nem annyira. A pénteki győri mérkőzésen ennél több kell, ugyanis szeretnénk revánsot venni az ősszel Békéscsabán elszenvedett vereségért.