Izgalmas végjáték a megyei rangadón

Gruda Gergely kiválóan kamatoztatta magasságát a megyei rangadón. Fotó: Krajcsó László

Egy sor mérkőzést letudtak a megyei csapatok az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokságban. Az élen a békésiek jártak, akik néhány napon belül háromszor is pályára léptek. Ezek közül a Békéscsaba elleni megyei rangadó hozta a legnagyobb csatát, melyet szoros végjátékban nyert a megyeszékhelyi gárda.

Mezőberényi KK–Kiskunfélegyházi KC 64:87 (17:20, 18:15, 11:21, 18:31)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Mezőberény. Vezette: Márkus, Czékmán.
Mezőberény: Kis S. (12/9), Földi (3), Sipaki (12), Kis G. (9/3), Zsíros (26/15). Csere: Magyar (2). Edző: Kis Gergő.
Az első két negyedben tartották a lépést ellenfelükkel a betegségek és sérülések miatt tartalékos mezőberényiek, azonban a harmadik negyedben kulcsszituációkban nem tudtak kosarat dobni. Zsíros Gábor mellé nagyon hiányzott még egy vezér és akkor talán összejöhetett volna egy meglepetés-eredmény.

Békési SZSK U23–Békéscsabai KK 80:84 (30:22, 18:19, 13:24, 19:19)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Békéscsaba. Vezette: Kisházi, Kokas.
Békés: Bánszki R. (4), Vass D. (27/18), Balog G. (18/3), Cvijin (23/9), Milosevics (6). Csere: Balog Á., Szabó G., Kónya, Bánszki D., Karsai, Csorba (2), Nógrádi. Edző. Balog Lajos.
Békéscsaba: Kovács J. (11/9), Lippai (6), Vágvölgyi Ádám (13/3), Vágvölgyi Ákos (13/6), Gruda (16). Csere: Gura (8/6), Salamon (6/6), Farkas, Botos (5/3), Czifrák, Vas B., Korcsmáros (6/6). Edző: Jancsika Árpád.
A Békés megyei rangadón az első negyedben hozta a megszokott ponterős játékát a Békés. A folytatásban a szigorúbb védekezésre váltó Békéscsaba rendezte sorait, felzárkózott, s végül izgalmas, feszült hangulatú mérkőzésen 4 ponttal nyert.

Sunshine Nyíregyházi IKSE–Békési SZSK U23 77:60 (17:21, 23:10, 19:17,18:12)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Nyíregyháza. Vezette: Takács Z., Lónáth.
Békés: Bánszki R. (9/3), Milosevics (20/6), Olics, Karsai (12/9), Csorba (10). Csere: Balog Á. (3), Balogh Z. (3/3), Bánszki D., Szabó M., Szabó G. (3/3). Edző: Balog Lajos.
Végig jó teljesítményt nyújtott a békési csapat a tabellát veretlenül vezető Nyíregyháza ellen, de ez nem volt elég a győzelemhez.

Békési SZSK U23–BKG-PRIMA Akadémia Debrecen II. 115:62 (34:16, 24:17, 36:18, 21:11)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Békéscsaba. Vezette: Zahorán Kitti Mária, Szőcs.
Békés: Bánszki R.(2), Vass (28/24), Balog G. (23/9), Cvijin (4), Milosevics (15/3) Csere: Csorba (9), Karsai (14), Bánszki D. (6/6), Kónya (2), Szabó G. (4), Balog Á., Mucsi (8) Edző: Balog Lajos.
Már az első negyedben jelentős előnyt épített ki a Békés, amit a jó védekezésével a 3. felvonásban tovább növelt, így nagy különbségű győzelem lett a vége.

Gyulai Color KE–BKG-PRIMA Akadémia Debrecen II. 90:105 (24:22, 18:33, 21:26, 27:24)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Gyula. Vezette: Váczi.
Gyula: Házi (36/3), Beleznai (2), Gyepes (12), Szűcs (12), Hajdu (24). Csere: Lőkös, Fórián, Kőfaragó (4). Edző: Hajdu Zoltán János.
A szezon egyik legjobb mérkőzését játszotta a Gyula, támadásban több extrateljesítmény is akadt a csapatban. A védekezés viszont hullámzó volt, csak a mérkőzés bizonyos szakaszaiban működött jól. A hiányzók helyére beszálló fiatalok egyre inkább meghálálják a több játékpercet.

BKG-PRIMA Akadémia Debrecen II.–Gyulai Color KE 81:55 (28:13, 17:11, 20:16, 15:15)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Debrecen. Vezette: Bene, Lónáth.
Gyula: Gyepes, Fórián (8), Lőkös (12), Szűcs (3/3), Hajdu (27/3). Csere: Marschal (3/3), Magyar (2). Edző: Hajdu Zoltán János.
Az előző gyulai mérkőzésen 36 pontot szóró Házi Márk nem tudott részt venni a mérkőzésen. Ennek ellenére a vendégeknél mindenki igyekezett fegyelmezetten, a taktikát betartva játszani.