Izgalmasan alakul a felsőházi rájátszás

A gyulai együttes számára a play off meghozta a sikereket. Fotó: Rusznyák Csaba/Gyulai Hírlap

Izgalmasan alakul a feljutásért zajló felsőházi rájátszás az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság Keleti csoportjában. A mezőnyt a két mérkőzéssel többet letudó Nyíregyháza vezeti a Békéscsaba és a Békés U23-as alakulatai előtt, utóbbiak azonban érhetően nem léphetnek feljebb, hiszen az első csapatuk is a Zöld csoportban. Annál inkább megvan erre az esélyük a csabaiaknak, akik azonban már nem hibázhatnak többet, és még némi békési segítség is jól jönne számukra.

Békési SZSK U23–Szolnoki Olaj KK II. 105:81 (23:13, 29:28, 24:18, 29:22)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Kisházi, Kokas.
Békés: Balog G. (17/9), CVIJIN (22/6), MILOSEVICS (28/6), Széphelyi (8), Szolevics (15/6.) Csere: Balog Á. (2), KÓNYA, Olics (6/6), Bánszki D., Karsai, Csorba (7/3), Berecz. Edző: Balog Lajos.
Az első negyedben a szokott lendületes támadójátékot, szervezett védekezést produkálta a rájátszás 1–5. helyért zajló küzdelmében a Békés, de a második játékrészben magára húzta a szolnoki fiatalokat. A második félidőben rendezte sorait a hazai csapat, és fokozatosan növelte az előnyét, felőrölve a szolnokiak ellenállását. A békésiek a Nyíregyháza és a Békéscsaba mögött jelenleg a harmadik helyen állnak.

Békéscsabai KK–Szolnoki Olaj KK II. 74:57 (16:16, 19:18, 17:14, 22:9)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Kisházi, Nyíri.
Békéscsaba: Kovács J. (20/18), Lippai (2), Vágvölgyi (19), Plavecz (6), Gruda (12). Csere: Czifrák (3/3), Korcsmáros, Salamon (12/6), Hajdu, Bankó, Vas, Farkas. Edző: Jancsika Árpád.
A második negyedben a remekül védekező csabaiak megléptek 10 ponttal, több lerohanásos kosarat szereztek. A negyed végére a vendégek feljöttek egy pontra, sőt a harmadik játékrészben hattal is vezettek. Ezután sebességet váltottak a hazaiak és néhány perc alatt megfordították a találkozót.

Az állás (1–5. helyért): 1. Sunshine-NYIKSE 40 pont (22 mérk.), 2. Békési SZSK U23 37 (21), 3. Békéscsabai KK 36 (20), 4. DEAC Campusfesztivál 32 (20), 5. Szolnoki Olaj KK II. 32 (20).

Mezőberényi KK–Gyulai Color KE 74:86 (25:17, 13:24, 21:24, 15:21)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Mezőberény, zárt kapuk mögött. Vezette: Arató, Fekete.
Mezőberény: Benyovszki (11/3), Kis S. (10/3), Sipaki (8), Kis G. (25/3), Zsíros (17/3). Csere: Szász (3/3), Földi. Edző: Kis Gergő.
Gyula: Beleznai (12), Szűcs (2), Házi (28), Gyepes (13), Hajdú (12). Csere: Kőfaragó, Lökös, Marschal (3/3), Fórián (2), Szilágyi (14/12). Edző: Hajdú Zoltán János.
Teljesen megérdemelten győztek a gyulaiak, az utolsó idei mérkőzésen jobban akarták a győzelmet. A berényiek a szezon végére elfogytak fejben és létszámban is.

Végeredmény (6–9. helyért): 6. BKG-PRIMA Akadémia Debrecen 32 pont, 7. Kiskunfélegyházi KC 32, 8. Mezőberényi KK 25, 9. Gyulai Color KE 24.