Jól sikerült a békésiek évzárása

Krisztics Danijel ezúttal is jól mozgatta a békési együttest. Fotó: Hunbasket

Győzelemmel zárta az esztendő utolsó bajnoki mérkőzését a Békési SZSK férfi kosárlabdacsapata. A legmagasabb szinten jegyzett megyei alakulat a Zöld csoport utolsó negyedében álló Tiszaújvárost múlta felül, ezzel 6-6 győzelemmel és vereséggel várja a januári folytatást.

Békési SZSK–Tiszaújvárosi Phoenix KK 74–57 (28–11, 13-15, 12-18, 21-13)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Zöld csoport. Békés, 60 néző. Vezette: Gaál, Polonkai, Nagy-Pál Petra.
Békés: KRISZTICS 11/9, KELECHI 7, Olics 10/3, BALOG G. 13/9, Cvijin 2. Csere: Acsimovics 8, Csorba 6, Vass 17/12, Karsai, Balog Z. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. A Tiszaújváros legeredményesebb pontszerzői: Frikker 13/3, Asszú Á. 13, Kovács Z. 12/6.

Nagy lendülettel vetette bele magát a játékba a békési csapat, Krisztics Danijel vezérletével a 4. percben már tíz pontos előnyt épített ki. A második felvonásban zónavédekezésre tért át a vendégcsapat, ami nem ízlett a békésieknek, melynek következtében pontszegény (13–15) negyedet produkáltak a csapatok.
A nagyszünetben a békési edzőpáros azt kérte csapatától, hogy felejtsék el azt, hogy 15 ponttal vezetnek, úgy játszanak, mintha nulla–nulla lenne az állás. A harmadik negyedet mégis a Tiszaújváros kezdte jobban, öt perc elteltével már csak hat pontnyi távolságban voltak a békési együttestől. Rákapcsoltak a hazaiak, és ismét 10 pont fölé kerültek, de az újvárosiaknak sikerült meghajtaniuk a játékrész végét és nyílttá tenni az ütközetet.
Az utolsó felvonásban Vass Dominik és Balog Gábor hármasaival sikerült ellépniük a viharsarkiaknak és a negyed nagy részében már nyugodtabban játszhattak, hiszen a lelkes vendégek már képtelenek voltak a megújulásra.
Balog Vilmos: – Fontos mérkőzést húztunk be hazai pályán és ezzel a jövő pénteki Cegléd elleni idegenbeli mérkőzéstől függetlenül az év végén az első nyolcban végzünk, teljesítve ezzel a terveinket. Ehhez kellett egy jó csapatmunka és jó egyéni teljesítmények is. Januártól szeretnénk folytatni a jó szereplésünket. Gratulálok a Békéscsabának, hogy a Hepp Kupában bejutott a legjobb nyolc közé!