Két korosztály előnyt szerzett

Fodor Zsombor célozza meg az ellenfél kapuját, aki a gyermek csapatban hét gólig jutott, de a serdülők között is eredményes volt. Fotó: Csabapóló

A rájátszással megkezdődött a végső helyezések eldöntése az országos utánpótlás-bajnokság A2 csoportjában. A békéscsabai csapatok az összesítésben a Keleti csoport hetedik helyén végeztek, ezért a Nyugati csoport ugyancsak hetedik helyezettjével harcolnak egy páros csatában a 18 csapatos mezőny 14. helyéért. A rájátszás első fordulóját a fővárosban rendezték meg vasárnap, az első körben a három derbiből kettőt behúztak a viharsarkiak. A visszavágókra két hét múlva kerül sor.

Polo Academy Budapest Sport Club–Swietelsky-Békéscsaba 18–13 (6–1, 3–4, 5–2, 4–6)
Országos vízilabda-bajnokság, ifjúságiak, A2 rájátszás a 14. helyért, első találkozó, Budapest. Vezette: Tordai, Bors Dorottya.
Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 1, Gémesi, Vozár B. 2 (1), Paksi B. 4, Károlyi, Csatári 3 (1). Csere: Szatmári Zs. (kapus), Dimák, Sipos 1, Osgyán, Bozgán 2, Kis S. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 7/7, ill. 3/1. Büntetők: 4/4, ill. 2/2. Kiállítás 4 percre: Dimák. Kipontozódott: Lukácsi M., Paksi B.
Mintha még a buszban maradt volna a csabai gárda, nem véletlen, hogy az első negyedben tetemes előnyre tettek szert a fővárosiak. A folytatásban viszont akadtak szép periódusok, próbált felzárkózni a vendégcsapat, ám amint megközelítette ellenfelét, az újabb fokozatba kapcsolt, így a végére is megmaradt a mérkőzés elején kiharcolt előnyük.

Országos vízilabda-bajnokság, serdülők, A2 rájátszás a 14. helyért, első találkozó, Budapest. Vezette: Pszota, Tordai.
Békéscsaba: Szatmári Zs. – Gémesi 1, Bozgán 3 (2), Pálenkás, Szanyi 2, Paksi G., Osgyán 1. Csere: Komlódi, Kvasz 4, Fodor Zs. 1, Kiss Z. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 4/2, ill. 4/0. Büntetők: 3/2, ill. 3/2.
Változatos csatát hozott a találkozó, a harmadik negyed végéig nyílt volt az összecsapás. A vendégek remek finist mutattak be négy góllal, amire csak eggyel válaszolt az ellenfél, így végül ők örülhettek a győzelemnek.

Országos vízilabda-bajnokság, gyermek korosztály, A2 rájátszás a 14. helyért, első találkozó, Budapest. Vezette: Bors Dorottya, Pszota.
Békéscsaba: Lisztes – Kiss Z. 2, Hajdu A. 3 (1), Szanyi 4 (2), Fodor Zs. 7, Kvasz 6, Komlódi 2. Csere: Budai, Tasnádi, Horváth Sz., Surányi 2, Szalai, Bujdosó, Beregszászi. Edző: Csabai Zoltán. Gól emberelőnyből: 6/0, ill. 2/1. Büntetők: 2/1, ill. 4/3. Kipontozódott: Kunczly.
A csabaiak kíméletlenül tűz alá vették a fővárosiak kapuját, és rendre eredményesek voltak, amit alátámaszt, hogy 11 perc játék után már 1–12-öt mutatott az eredményjelző. Ezen a napon minden tekintetben felülmúlták az ellenfelet, és még ilyen arányban is megérdemelten nyertek.