Kettős győzelemmel zárták a középszakaszt

A rutinos Csendes Csaba ezúttal is megbízhatóan védekezett. Fotó: T. Petka Anita

Székesfehérváron rendezték meg az OB II-es felnőtt vízilabda-bajnokság középszakaszának negyedik, záró fordulóját. A 3. csoportban érdekelt békéscsabaiak a Sportliget csapatával, majd a sereghajtó házigazdákkal vették fel a küzdelmet, és mindkét alakulat ellen meggyőző játékkal nyertek.

Swietelsky-Békéscsaba–Sportliget SE Budapest 17–7 (3–4, 3–1, 4–0, 7–2)
OB II-es vízilabda-mérkőzés, Székesfehérvár. Vezette: Gérnyi.
Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi S., Csendes, Laczó P. 2, Dobos, Ajtai 7 (1), Csatári 3. Csere: Paksi B. 1, Borsos, Mucsi 2, Latorcai 2. Játékos-edző: Ajtai Miklós. A Sportliget legjobb góldobója: Simon 2.
Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 4/1. Büntetők: 2/1, ill. 2/1. Kipontozódott: Török.
A fővárosi együttes az első négy percben ráijesztett a csabaiakra, a folytatásban azonban Ajtai Miklós gólerősségének köszönhetően átvette a vezetést a csabai alakulat. Öt–öt után pedig ellenállhatatlan volt a viharsarki egylet, amely végül nagy gólkülönbségű győzelmet aratott.

Swietelsky-Békéscsaba–Fehérvár SE Székesfehérvár 17–13 (3–4, 4–4, 6–3, 4–2)
OB II-es vízilabda-mérkőzés, Székesfehérvár. Vezette: Kovács S.
Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi S. 1, Csendes, Laczó P. 3, Mucsi 4, Ajtai 5, Csatári. Csere: Dobos, Paksi B. 1, Borsos, Latorcai 3. Játékos-edző: Ajtai Miklós. A Székesfehérvár legjobb góldobói: Lendvai 4, Rónavári 3.
Gól emberelőnyből: 6/4, ill. 7/4. Büntetők: 0/0, ill. 0/0.
A házigazdák fiatalos lendülettel vetették bele magukat a küzdelembe, a félidőig hol kisebb, hol nagyobb előnyre tettek szert. A fordulás után, a harmadik negyed közepére utolérték őket a frissebb vendégek és végül behúzták a három pontot.
Ajtai Miklós: – Ebben a fordulóban mindenki, öreg és fiatal egyaránt tökéletes játékot nyújtott, megérdemelten nyertük meg mindkét találkozót.

További eredmények: Budafóka–Fehérvár 11–9, Sportliget–Debrecen 12–17, Budafóka–Debrecen 19–9. A Békéscsabán rendezett 3. fordulóban elmaradt három mérkőzések pontjait a szövetség döntése értelmében a vétlen Békéscsaba és Sportliget SE 5–0-ás gólkülönbséggel kapta meg, a debreceniek és a fehérváriak egymás elleni derbije után egyik fél sem kapott pontot.
A középszakasz végeredménye: 1. Budafóka XXII. kerületi SE 22, 2. Swietelsky-Békéscsaba 15, 3. Sportliget SE Budapest 11, 4. Debreceni VSE 7, 5. Fehérvár SE Székesfehérvár 0.