Ki korán kel…

Bujdosó Antal négy gólig jutott a gyermekek mérkőzésén. Fotó: Csabapóló

Az országos utánpótlás-bajnokság ötödik fordulója keretében Budapesten viziteltek a békéscsabai vízilabdacsapatok. A délelőtt 10 órás  kezdés miatti hajnali kelés ellenére a viharsarki fiatalok pozitív mérleggel zártak a Szőnyi úti uszodában.

Sportliget SE Budapest–Swietelsky-Békéscsaba 8–11 (1–3, 4–3, 1–3, 2–2)
Országos vízilabda-bajnokság, ifjúságiak, A2 Keleti csoport, Budapest. Vezette: Kiss A., Madarasi.
Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 1, Dobos 1, Fodor Zs. 2, Osgyán 1, Csatári 3 (2), Károlyi 1. Csere: Sipos, Gémesi, Kiss Z. 1, Kis S., Paksi G. 1. Edző: Ajtai Miklós. A Sportliget SE legjobb góldobója: Bak 4.
Gól emberelőnyből: 14/3, ill. 5/3. Büntetők: 0/0, ill. 2/2. Kiállítás cserével: Lukácsi M. Kipontozódott: Osgyán, Csatári, Károlyi.
A második negyed elején már háromgólos előnyre tett szert csapatunk (2–5), amit a félidőre egálra hozott a pályaválasztó. A folytatásban egy huszáros rohammal négyre növelte előnyét a Békéscsaba, aminek nagy részét meg is tartotta a találkozó végére.

Sportliget SE Budapest–Swietelsky-Békéscsaba 13–7 (5–2, 2–1, 4–2, 2–2)
Országos vízilabda-bajnokság, serdülők, A2 Keleti csoport, Budapest. Vezette: Madarasi, Szentkereszti Gabriella.
Békéscsaba: Lisztes – Kiss Z., Hajdu A. 1, Gémesi, Bozgán 1 (1), Komlódi, Fodor Zs. 3 (1). Csere: Beregszászi (kapus), Budai 1, Szanyi 1, Sajtos, Tasnádi, Pálenkás, Bujdosó. Edző: Ajtai Miklós. A Sportliget SE legjobb góldobója: Simon 7. Gól emberelőnyből: 6/3, ill. 12/2. Büntetők: 4/0, ill. 2/2. Kipontozódott: Lakó Futó B., ill. Kiss Z., Gémesi.
Két és fél perc után már 3–0-t mutatott az eredményjelző és innen kezdve a csabaiak számára reménytelennek tűnt változtatni a gólkülönbségen. Ami a találkozó végéig még tovább is nőtt.

Sportliget SE Budapest–Swietelsky-Békéscsaba 10–16 (1–2, 2–5, 3–5, 4–4)
Országos vízilabda-bajnokság, gyermek korosztály, A2 Keleti csoport, Budapest. Vezette: Szentkereszti Gabriella, Kiss A.
Békéscsaba: Pribojszki – Kovács Balázs, Szatmári L., Pónya O. 2, Komlódi 8, Szalai 1 (1), Bujdosó 4. Csere: Beregszászi (kapus), Zimbran, Pojendán, Bazsó 1, Szathmári Zs., Rácz, Hrabovszki, Csiaki. Edző: Fodor Ádám. A Sportliget SE legjobb góldobója: Udvardi 7 (1). Gól emberelőnyből: 7/4, ill. 6/5. Büntetők: 1/1, ill. 4/1. Kipontozódott: Marton.
A kezdeti bizonytalanság után hamar lábra kapott a vendégcsapat, és esélyeshez méltóan a második negyed elejére már háromgólos előnyre tett szert (1–4). A folytatásban egyre magabiztosabban játszott a viharsarki alakulat, amely a finisbe kanyarodva már hat góllal is vezetett (6–12).