Közel volt az újabb bravúr

Bondár Anna a második szett közepéig parádézott a pénteki meccsén

Nagyszerű formát mutatva búcsúzott a karlsruhei WTA tenisztorna negyeddöntőjében Bondár Anna, akire péntek délelőtt az odesszai születésű, belga színekben versenyző Maria Zanevska várt. Másfél szetten keresztül oktatta ellenfelét a szeghalmi lány, azután viszont felemésztették energiáját az előző napok nagy csatái.

A világranglista 199. helyén álló Anna nyomban brékkel indított, majd 15:40-ről a saját adogatását is „hozta”. Ezt az előnyt a következő két gémben sikerült megtartania, 1:3-ról pedig már nem engedett játékot a 6. helyen kiemelt ellenfelének, így alig félórányi játékot követően vezetést szerzett.
Ellenállhatatlan lendülettel kezdte a második játszmát is, de a 28 esztendős Zanevska szinte az utolsó pillanatban magára talált. A világranglista 113. helyén jegyzett belgának 4:2-es hátrányban kétszer is sikerült elvennie az elbizonytalanodó sárréti lány adogató játékát, miközben a sajátjait hibátlanul lehozta, ezzel pedig újabb 38 perc után a játszmák terén egalizálta a meccset.
Az előző napok csatái mintha túlságosan is sokat kivettek volna Bondár Annából, aki emiatt a döntő szett során már nem tudta az addigi teljesítményét nyújtani. Négy gémes hátrányból az utolsó erőtartalékjait mozgósítva még sikerült felzárkóznia (4:3, 5:4), Zanevska azonban izgalmas keretek között, hatalmas csatában megnyerte a sorsdöntő adogató játékát és vele együtt a meccset. A szeghalmi kiválóság ezzel együtt erőn felül teljesített a tornán, ami a jövő heti világranglistán is érezteti majd jótékony hatását.
A belga versenyző 1 óra 57 perces csata végén jutott az elődöntőbe, ahol a Gálfi Dalma–Marina Trevisan (olasz, 4.) párharc győztesével találkozik.

Eredmény. Negyeddöntő: Maria Zanevska (belga, 6.)–Bondár Anna 1:6, 6:4, 6:4.