Kupameccs a várt forgatókönyv szerint

Salla Karhuék magabiztos játékkal hozták a papírformát. Fotó: Kuti István

A papírformának megfelelő eredmény született az NB I-es és az extraligás női röplabda-bajnokság éllovasának keddi Magyar Kupa párharcában. A Swietelsky-Békéscsaba szettveszteség nélkül vette a sorozat nyolcaddöntőjének első felvonását ezzel jó alapot teremtve magának a december 4-i hazai visszavágóra.

Gödöllői RC–Swietelsky-Békéscsaba 0:3 (-13, – 21, -21)
Magyar Kupa női röplabda-mérkőzés, nyolcaddöntő, 1. találkozó. Monor, 100 néző. V.: Halász, Bátkai-Katona. Gödöllő: Boros, Kökény 2, Kovács E. 4, Sánchez 19, Ratkai 9, Haase 7. Csere: Szerencsés, Maurer (liberók), Császár 1, Sorompó 1, Barta. Vezetőedző: Szalay Attila.
Békéscsaba: Glemboczki 7, Zólyomi 8, Klisura 11, Karhu 9, Strunjak 10, Kornyijenko 8. Csere: Rády (liberó). Vezetőedző: Tóth Gábor.

A Békéscsaba kezdett jobban, az első négy pont a vendégeké volt. Hiába az időkérések, elhúzott a BRSE, amely húsz perc leforgása alatt fölényesen nyerte a nyitójátszmát, amelyet Glemboczki Zóra fejezett be. A második játszma elején vezetett először a házigazda. Azonban hiába játszottak lelkesen és mentettek önfeláldozóan, a Csaba percek alatt fordított (5:8). A két légióssal felálló Pest megyeiek egy pontra feljöttek, de Zólyomi Rebeka pontjai után ismét három volt a csabai előny. A hazaiak lelkesen és pontosabban játszottak, mint az első szettben, így Tóth Gábornak a hajrá előtt minimális előnynél időt kellett kérnie, de végül Strunjak ütése után már 2:0-ra vezetett a Békéscsaba. A harmadik felvonást újra a BRSE kezdte jobban, sőt, a hazaiak kubai játékosa, Sánchez Pérez két rontása után a Gödöllő már időt is kért. A vendégek őrizték előnyüket, ellépni Strunjak jó nyitásaival tudtak, és biztosan húzták be ezt a játékot is.
A visszavágót december 4-én rendezik Békéscsabán. A tavalyi ezüstérmes BRSE, ha sikerrel veszi a második összecsapást, akkor a legjobb nyolc között az MTK és a Budaörsi DSE csatájának győztesével találkozhat.

Szalay Attila: – Megilletődötten kezdtünk, ami rányomta a bélyeget az első szettre. A második és a harmadik etap már vállalható volt, sok jó dolgot láttam a csapattól, büszke vagyok a lányokra.
Tóth Gábor: – Jól kezdtük a találkozót, aztán egy kicsit elaltattuk saját magunkat a második szettre, amit a Gödöllő remekül használt ki. Másik felállást próbáltunk ki, ami révén újabb játékosoknak tudtam lehetőséget adni. Örülök a győzelemnek!