Lépéshátrányba került a Békés

Hargitai Krisztiánék (99) a négy közé jutás érdekében többet nem hibázhatnak. Fotó: Hunbasket

Elkezdődött a rájátszás a honi harmadik vonalnak számító NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság Zöld csoportjában. Az alapszakaszt 6. helyen záró békésiek a 3. pozícióban záró Újpest-Megyeri Tigrisek ellen vívják az egyik fél második győzelméig tartó párharcot, amely a négy közé jutásért zajlik. A fővárosi első ütközet a házigazdák sikerét hozta szombaton.

Újpest-MT–Békési SZSK 92-75 (28-15, 21-18, 20-18, 23-24)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Zöld csoport. Negyeddöntő, 1. találkozó, Budapest, zárt kapuk mögött. Vezette: Jakab, Esztergályos, dr. Magyari.
Békés: Krisztics (15/3), Balog G. (10), Frikker (5), Meleg (11), Hargitai (11). Csere: Széphelyi (13/3), Karsai, Szabó M., Olics (6), Cvijin (2), Vass (2). Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. Az Újpest legjobb pontszerzői: Ivosev (42/9), Csaba (14, Horváth K. (10/6).

A Békéscsabán elszenvedett vereség után nagyon felkészült a Békés játékából az Újpest, jól is kezdte a szombat esti találkozót, míg a viharsarki egylet megilletődötten játszott. A 3. percben 12 pontig jutottak a hazaiak, míg Kriszticsék nem találtak be a gyűrűbe. Az első negyed derekán kezdett felbátorodni a vendégcsapat, de hét pontnál közelebb nem tudott kerülni ellenfeléhez. A második negyedben már nem volt akkora különbség a két gárda között, az előző játékrészben összeszedett nagy hátrányból egy keveset letudott faragni a Békés. Ugyanilyen szorosan alakult a harmadik felvonás is, de az igazi változást az utolsó negyed hozta. A jól küzdő vendégek fokozatosan felzárkóztak és a 33. percben Széphelyi Tamás eredményes középtávoli dobásával már egészen közel férkőztek újpesti vendéglátójukhoz (69:64). A véghajrában aztán már nem volt meg a kellő lendület ahhoz, hogy megfordítsa az eredményt a Békés, így a fantasztikusan játszó, 2 méter 5 centis B33-as válogatott, Ivosev Tamás vezérletével ellépett az UTE. A játékos az egész mérkőzésen tarthatatlannak bizonyult és végül 42 pontig jutott el.
A békésieknek szombaton nem szabad hibázniuk ahhoz, hogy még maradjon esélyük a négy közé kerülésre.
Balog Vilmos: – Nagyon jól kezdték az újpestiek a mérkőzést. Látszódott, hogy nagyon felkészültek a játékunkból, így percekig nem találtuk a meccs ritmusát. A második félidőre kezdtünk egy kicsit magunkra találni. Volt egy feltámadásunk, amikor fel tudtunk zárkózni, de ez kevés volt ahhoz, hogy ezt a meccset itt meg tudjuk nyerni. A második félidei játékot szeretnénk a héten, Békéscsabán látni. Nem adjuk fel!