Már nyolc között jár Bondár Anna Santiagóban

Bondár Anna magabiztosan vette az újabb akadályt is

Folytatta magabiztos szereplését Bondár Anna a chilei fővárosban, Santiagóban zajló 60 ezer dollár összdíjazású ITF tornán. A WTA-világranglista 107. helyén álló szeghalmi teniszező a 8 közé jutásért lejátszott csütörtöki mérkőzésén megismételte az első fordulóban aratott kétszettes győzelmet.

A második helyen kiemelt 24 éves magyar versenyző a nyolcaddöntőben az ausztrál Olivia Tjandramulia (545.) ellen nem egészen félóra alatt szerezett vezetést, mindössze egyetlen gémet engedélyezve ellenfelének. A folytatás már nem ment ilyen egyszerűen. Bár Anna az elején brékelte riválisát, 3:1-es vezetésénél látványosan feljavult Tjandramulia játéka. Fordított is 4:3-ra, ettől kezdve pedig mindenki hozta saját adogatójátékát. A rövidítésben 4:4-ig tartotta magát a 24 esztendős ausztrál, aztán viszont Anna zsinórban három ponttal lezárta az 1 óra 28 perces mérkőzést.
A Hajdúszoboszlói SE versenyzője a negyeddöntőben a német Katharina Gerlach (223.) és a kolumbiai Emiliana Arango (267.) párharcánk győztesével csap össze csütörtökön.

Eredmény.
Egyéni, 2. forduló: Bondár Anna (2.)–Olivia Tjandramulia (ausztrál, 545.) 6:1, 7:6 (7-4)