Megbonyolította sorsát a csabai csapat

Gruda Gergely látványosan támadja a gyűrűt. Fotó: Békéscsabai KK/Facebook

Izgalmas végjátékban alulmaradt a Nyíregyházával szembeni, bajnoki döntőnek is beillő hazai mérkőzésen a békéscsabai kosárlabdacsapat, ezzel nem egyszerűsítette le saját dolgát, de maradt még esélye feljebb lépni. Ehhez szerdán 18.15 órától hazai pályán le kell győznie a DEAC Campusfesztivált, sikere esetén ugyanis a keresztjátékban folytathatja BKK. Az MKOSZ döntése értelmében védettségi kártyával szurkolók is látogathatják a mérkőzést.

Békéscsabai KK–Sunshine NYIKSE 70:75 (24:15, 18:28, 16:14, 12:18)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 1–5. helyért, Békéscsaba. Vezette: Varga Z., Borgula, Drenyovszki.
Békéscsaba: Kovács J. (6/6), Lippai (9/6), Vágvölgyi (18), Botos (6), Gruda (16). Csere: Czifrák (9/9), Salamon (3/3), Korcsmáros, Plavecz (3), Vas, Hajdu, Farkas. Edző: Jancsika Árpád. A Nyíregyháza legjobb pontszerzői: Asztalos (26), Tisza (18/3), Szavics (13/9).

Nagyon jól kezdte a mérkőzést a Békéscsaba, egyszerűen nem talált fogást a Nyíregyháza. A második negyedben óriási küzdelem kezdődött, ami a védekezésben látszódott meg leginkább. Fordulás után fej-fej mellett haladtak a felek, a Csaba egy ízben meg tudott lépni 6 ponttal, de mindenre volt válasza az ellenfélnek. Három perccel a vége előtt még vezetett a BKK, de ezután a vendégek „bedeszkázták” a gyűrűt, minden kifele pördült. Ettől, és egy megkérdőjelezhető játékvezetői ítélettől kissé elment a hazaiak önbizalma, így a rutinosabb Nyíregyháza szerezte meg a győzelmet.