Megszületett az első békési diadal

Krisztics Danijel ponterős játékkal bizonyult a mezőny emberének. Fotó: Hunbasket

Saját közönsége előtt aratta első győzelmét a békési kosárlabdacsapat, amely négy sikertelen kísérlet után a Sopron ellen iratkozott be a honi harmadosztályú bajnokságba. A viharsarki alakulatnak ezúttal is akadtak hullámvölgyei, de az utolsó negyedben mindenért kárpótolta a lelkes szurkolóit.

Békési SZSK–Soproni MAFC 1860 KA 84–70 (14–22, 19–14, 19–23, 32–11)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Zöld csoport. Békés, 200 néző. Vezette: Gál, Varga Z., Földi.
Békés: BALOG G. 12, KRISZTICS 31/21, CVIJIN 11/9, Acsimovics 6, Olics 6. Csere: KELECHI 10, Csorba 2, Vass 6/6, Karsai, Balog Á., Szugyiczki, Kónya. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. A Sopron legeredményesebb pontszerzői: Kovács B. 16, Füzi 11/3, Hajnal 11/9, Bakk 10/6.

A békésiek idén először játszottak hazai pályán, ráadásul több év után (a Békéscsabai Evangélikus Sportcsarnok szolgált ideiglenes otthonul) ismét Békésen. A hazai kezdés kísértetiesen hasonlított a kecskeméti mérkőzésre. Puha védekezés, gyenge támadójáték mellett hirtelen 4–15 állt az eredményjelzőn. A negyed második felében aztán kezdett életjeleket mutatni a békési együttes is. Kelechi jól szállt be a padról, Balog Gábor pedig védekezésben tett sokat a csapatért. A második negyedben a szurkolók által hajtott hazai alakulat felzárkózott három pontra a Sopron mögé.
A második félidő ismét a kecskeméti meccset másolta. Jó békési kezdés, egyenlítés, sőt a vezetés megszerzése, majd egy pillanatnyi rövidzárlat, figyelmetlenség, amit az ellenfél egy 7–0-ás rohanással büntetett, és visszavette a vezetést. Most viszont a csarnokban uralkodó hangulat átlendítette a hazai csapatot a holtponton, s az utolsó negyedben mind támadásban, mind védekezésben olyat nyújtott, amit már a Sopron nem tudott ellensúlyozni. Krisztics igazi vezérként termelte a hárompontosokat, és a védekezésben is példamutatóan dolgozott, így a végén megszületett az első békési győzelem.
Balog Vilmos: – Hazatértünk és ismét volt szurkolótáborunk. Nem is akármilyen! Köszönjük a csodás hangulatot! Ilyen légkörben nem lehet szív és lélek nélkül játszani! Az utolsó negyedben nyújtott teljesítményünk már olyan volt, amit vártunk a fiúktól. Bízom benne, hogy ezt a teljesítményt tovább tudjuk vinni a következő mérkőzésekre is.