Minden áron nyerni kell Szabolcsban

Dékány Bernadett rutinjára is nagy szüksége lesz a csabai együttesnek. Fotó: Imre György

Idegenbeli győzelmével a Fatum-Nyíregyháza került nyerő helyzetbe a női röplabda Extraliga elődöntőjében, és az MBH-Békéscsaba együttesének vasárnap a szabolcsiak otthonában kellene kiküzdeni az ötödik párharcot. Az MBH-Békéscsaba a szezon során, január végén egyszer már nyert egy emlékezetes, ötszettes mérkőzést Nyíregyházán, amiből meríthet a csapat a mostani fellépés előtt.

Kevesen vannak Nyíregyházán, akik el tudnák képzelni, hogy alakulhat-e másképpen az elődöntő, mint hogy csapatuk győz az elődöntő negyedik mérkőzésén az MBH-Békéscsaba ellen és bejut a fináléba. Azzal, hogy múlt vasárnap elvették a csabaiak pályaelőnyét és immáron 2–1-re vezetnek a párharcban valóban csak egy karnyújtásnyira vannak az aranycsatától.
Békéscsabán persze messze nem adták fel. Mindenki tudja, hogy most az ellenfél van lélektani előnyben, s a negyedik meccs sorsáról a napi forma is dönt majd. De jelenthet némi kapaszkodót a múlt, akár az elődöntő második mérkőzéséig a Nyíregyháza elleni négy győzelmet számláló hibátlan szezonbeli mérleg és ha visszanyúlunk a tavalyi bajnoki szezonra, akkor a bronzéremért a MÁV Előre Foxconn elleni végül sikeres párharc. A csata talán kisebb tétért zajlott akkor, de ahogyan alakult, abból a jelenlegi gárdának is lehet erőt meríteni.
Akkor öt mérkőzés után derült ki, hogy kié lesz a harmadik legfényesebb medál. Az elsőt Békéscsabán 3:1-re a BRSE, a másodikat Székesfehérváron 3:0-ra a MÁV Előre nyerte. A harmadik találkozón öt szett után akkor is elveszett a pályaelőny. A folytatásban nem az történt, ami ilyenkor logikusan (?) következhetett volna. A Csaba 2:0-s vezetése után ugyan a MÁV Előre kiegyenlített, de a döntő szett Kertész Petráéké lett, aztán az ötödik meccs és a bronz is!
– Már a meccs után elkezdtünk beszélgetni arról a lányokkal, hogy nem szabad negatívnak lenni és a rossz dolgokkal foglalkozni, mert innen is meg tudjuk csinálni! – mondta Kertész Petra, a BRSE 22 éves válogatott liberója a klubhonlapon. – Semmi nem dőlt el, ki tudjuk harcolni az ötödik mérkőzést. Próbálunk pozitívak maradni és egymást biztatni, mert bár egyből utána mindenki csalódott volt, de a pihenőnap után már pozitívan folytattuk a munkát, megbeszéltük, mit kell másképp csinálni. Mindenki volt már hasonló helyzetben a karrierje során és ezért helyén tudjuk kezelni a szituációt – bizakodott.
A vasárnap 16 órakor a nyíregyházi Continental Arénában kezdődő mérkőzést – melyet az M4 Sport+ élőben közvetít – Tillmann Gyula és dr. Árpás Krisztina vezeti.