Minden pont itthon maradt a nyitányon

Szanyi Vencel (fehér 6-os) jól védekezett, és három góllal is hozzájárult a gyermek csapat győzelméhez. Fotó: Csabapóló.hu

Elrajtolt az országos vízilabda utánpótlás-bajnokság. Az A2 Keleti csoportjában érdekelt békéscsabai csapatok az első fordulóban a Vác együtteseit fogadták hazai környezetben. Remekül sikerült a nyitány, mindhárom egység legyőzte a Duna-partiakat.

Swietelsky-Békéscsaba–Váci Vízilabda Sport Egyesület 9–7 (3–0, 3–2, 2–3, 1–2)
Országos vízilabda-bajnokság, ifjúságiak, A2 Keleti csoport, Békéscsaba. Vezette: Pásztor Antal, László Gábor. Békéscsaba: Vozár M. – Demeter 1, Kiss-Schusztek 1, Vozár B., Paksi B. 1, Dobos 2, Csatári 2 (2). Csere: Kis S., Sipos, Gémesi, Schindler I. 2, Bozgán. Edző: Ajtai Miklós, Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 5/2, ill. 12/3. Büntetők: 3/2, ill. 3/1. Kipontozódott: Paksi B. A második negyed elejére tekintélyes előnyt szerzett csapatunk (4–0), sőt, már öt góllal is vezettünk (7–2), ám ezt követően megemberelték magukat a Duna-partiak, megkezdték a felzárkózást, de utolérni már nem tudták a mieinket.
Ajtai Miklós: — Tartalékosan álltunk ki, hullámzó teljesítményt nyújtott a csapat, de minden tekintetben ellenfelünk fölé nőttünk.

Swietelsky-Békéscsaba–Váci Vízilabda Sport Egyesület 11–9 (4–2, 2–4, 3–0, 2–3)
Országos vízilabda-bajnokság, serdülők, A2 Keleti csoport, Békéscsaba. Vezette: László Gábor, Orosz László. Békéscsaba: Szatmári Zs. – Dobos 3, Gémesi 2, Kiss-Schusztek 1, Bozgán 2, Pálenkás, Osgyán 1. Csere: Kiss Z. 1, Csiaki, Born, Kósa, Paksi G., Kvasz 1. Edző: Ajtai Miklós, Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 8/4, ill. 3/3. Büntetők: 1/0, ill. 4/2. Kipontozódott: Zahorecz. A második negyed finisében már hét góllal is vezetett a Békéscsaba (12–5), innen tornázta föl magát a nagyon szerény cserepaddal rendelkező váci gárda.
Ajtai Miklós: – Itt is tartalékos együttessel álltunk ki, de magabiztosan gyűjtöttük be a három pontot. A vége felé feljött ellenfelünk, ami annak is köszönhető, hogy a cseréink több játéklehetőséget kaptak a finisben.

Swietelsky-Békéscsaba–Váci Vízilabda Sport Egyesület 23–3 (6–0, 7–1, 3–1, 7–1)
Országos vízilabda-bajnokság, gyermek korosztály, A2 Keleti csoport, Békéscsaba. Vezette: Orosz László, Pásztor Antal. Békéscsaba: Korcsok P. – Kiss Z. 4, Szanyi 3 (1), Fodor 3, Freiberger 2, Kvasz 3, Komlódi 2. Csere: Lisztes (kapus), Budai, Hajdu 2, Szatmári L. 2 (1), Horváth Sz. 1, Bujdosó, Kovács B., Surányi 1. Edző: Fodor Ádám, Dobra Róbert. Gól emberelőnyből: 2/0, ill. 7/0. Büntetők: 3/2, ill. 0/0. Már az első percekben kirajzolódott a két csapat közti óriási különbség, jellemzően a váciak csak 11–0 állás után tudták megszerezni első góljukat a második negyed vége felé.
Fodor Ádám: – Az eredményből is meglátszik a két csapat közti különbség, ám ennek ellenére felhívtam a gyerekek figyelmét arra, hogy helyén kezeljék a győzelmet.