Mindkét csapat elégedett lehetett

Kedvező esetben már csak egy meccset kell játszaniuk a csabaiaknak, azután jöhet a Kaposvár. Fotó: Csukás Zsolt

A rájátszásnál jár az extraligás női röplabda-bajnokság, ahol a negyeddöntőket vívja a mezőny. A Swietelsky-Békéscsabai RSE együttese csütörtökön Balatonfüreden a második mérkőzését is megnyerte az újonc vendéglátójával szemben, így már csak egy találkozót kell hoznia az elődöntőbe jutáshoz, amit jövő hétfőn hazai környezetben meg is tehet. A Kormos Mihály vezette vesztes gárda sem lehetett elégedetlen, hiszen szettet tudott nyerni az ötszörös bajnok ellen.

Szent Benedek RA Balatonfüred–Swietelsky-Békéscsabai RSE 1:3 (–22, 15, –17, –21)
Extraligás női röplabda-mérkőzés, negyeddöntő, 2. mérkőzés. Balatonfüred, zárt kapuk mögött. Vezette: dr. Árpás Krisztina, Varjasi Melinda.
Szent Benedek RA: Herbin-Baker 4, N. Váldez 19, Szerényi 3, White 18, N. Szkorics 11, Vacsi 11. Csere: Fáth (liberó), M. Szkorics 1, Vukoja. Vezetőedző: Kormos Mihály.
Békéscsaba: Vander Weide 18, Szatmári 3, Drpa 17, Kosztandinu 2, Szűcs 6, Koseková 1. Csere: Molcsányi (liberó), Cicic, Zsidkova 2, Glemboczki 10. Vezetőedző: Tóth Gábor.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 9:5, 11:11, 20:23. 2. szett: 4:5, 9:5, 16:10, 24:13. 3. szett: 3:6, 7:7, 13:15, 16:23. 4. szett: 5:3, 8:14, 14:16, 17:23.

Tina Grudina továbbra is sérült, akihez a csapatkapitány, Pekárik Eszter is csatlakozott, a két rutinos játékost két fiatal, Szűcs Gréta és Szatmári Lilla igyekezett pótolni. A megszokott kezdőhatosból ezúttal Glemboczki Zóra is hiányzott, bekerült ugyanakkor a ciprusi Manolina Kosztandinu. Hosszabb idő után ismét keretbe került Zólyomi Rebeka, aki felgyógyult a koronavírus-fertőzésből.
A már Békéscsabán is nagyon lelkes balatonfürediek igyekeztek „profitálni” a csabai kulcsjátékosok hiányából és hamar négypontos előnyt csikartak ki (még 8:5-nél Tóth Gábor, a BRSE vezetőedzője időt kért). A csabaiak rákapcsoltak, és néhány perc elteltével már a túloldali kispadnál sorakoztak a játékosok, hogy meghallgassák Kormos Mihály észrevételeit. A csabaiak 11 pontnál beérték a vendéglátóikat, ám az irányítás Vacsiék kezében maradt, Szatmáriéknak továbbra is futniuk kellett az eredmény után. Aztán a csabai lányok megmutatták, hogy mennyire tudnak harcolni és a hajrába fordulva – köszönhetően részben a feljavult védekezésnek – fordítottak és végül sikerült is behúzniuk az első szettet.
Hiába alakult jól csabai szempontból a 2. játszma eleje, a fürediek produkáltak egy 5:0-s szériát, és a vendégeknél előbb 9:5-nél, majd 14:10-nél is szükség volt az időkérésre. Ezúttal nem volt benne a játékban egy, az első szettben látott fordulat, a fürediek szépen haladtak előre. A vége csúnyára sikeredett, a Szent Benedek 11 pontos előnyét már nem bírta lefaragni a BRSE.
Drpáék érezték, hogy ennél több kell, jobban is kezdték a 3. felvonást, de az ezen a napon is remeklő fürediek gyorsan ledolgozták 3 pontos hátrányukat, s innentől fej-fej mellett haladtak a csapatok. A játszma derekán aztán csak meglódult a csabai szekér, tekintélyes előnyt hoztak össze és az időközben becserélt Glemboczki beütötte a 25. pontot, újra a Csabánál az előny.
A 4. szett kezdete döcögősre sikerült, de felvették az utazó sebességet a vendégek és fokozatosan elléptek ellenfelüktől. A Balaton-partiak azonban messze nem adták fel, és néhány perc elteltével már a csabaiak nyomában loholtak, ám beérni már nem tudták Kosekováékat.
Az egyik fél három győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Békéscsaba javára.

Kormos Mihály: – Gratulálok a Békéscsabának, fiatal játékosaik nagyon szépen helytálltak. Megpróbáltuk kihasználni, hogy center poszton két kezdő játékosuk hiányzott. Az első két szettben jól teljesítettünk, de azt követően elfáradtunk és esett a koncentrációnk.
Tóth Gábor: – Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, a harmadik játszmától vettük fel a ritmust, addig nehezen boldogultunk a lelkesen játszó hazaiakkal. A legfontosabb a győzelem és az, hogy hétfőn pontot tegyünk a párharc végére.