Nagyot hajráztak a békésiek Sopronban

Hazai oldalon Csátaljay Péter (77), békési részéről Balog Gábor lett a meccs MVP-je. Fotó: Hunbasket

Nagyszerű hajrával hozta az addig veszettnek hitt soproni bajnoki mérkőzését vasárnap a békési kosárlabdacsapat, amely ezzel zsinórban negyedik győzelmét aratta az NB I B-s bajnokság Zöld csoportjában, és tovább közelített a tabellán előtte álló ötöshöz.

Soproni MAFC 1860 KA–Békési SZSK 80-93 (23-18, 20-17, 18-18, 15-34)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Zöld csoport. Sopron, 60 néző. Vezette: Gaál, Jankovics, Tóth Kitti.
Békés: KRISZTICS 25/21, BALOG G. 23/12, CVIJIN 10, Olics 4, Acsimovics 13. Csere: Kelechi 3, Csorba, VASS 15/12, Balog Á. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. A Sopron legeredményesebb pontszerzői: Csátaljay P. 27/9, Csátaljay B. 15, Vercher 12/3.

Rosszul kezdte a mérkőzést a Békés, amely a védekező és a támadó oldalon is sok hibával játszott. Bárhogyan is variálta a csapatot a békési edzőkettős, együttesük nem tudott úgy játszani, ahogyan a korábbi mérkőzéseken. Az első negyed öt pontos hátránya a másodikban további hárommal nőtt. Míg az első két negyedben Krisztics Dániel tartotta a lelket a békésiekben, a folytatásban már lettek társai, így a ponterős Balog Gábor, vagy Vass Dominik, aki az egész mérkőzésen öt hárompontos kísérletéből négyet értékesített. Lehetne említeni még Csorba Szabolcsot, akinek nagyon kellett a hasznos védőmunkája ahhoz, hogy csapata az utolsó játékrészben beérje ellenfelét, majd fordítani tudjon. A második félidőben Acsimovics Nemanja is megtalálta a dobóformáját. Az utolsó negyed kissé hasonlított az őszi békési találkozóra, az SZSK akkor is ebben a játékrészben nyerte meg a mérkőzést. Sopronban Krisztics hárompontosával fordult a kocka (66–68), ettől kezdve már végig a vendégek birtokolták az előnyt a fiatal hazai alakulat ellen.
Balog Vilmos: – Nagyon nehéz volt a mérkőzés. Lassan rázódott bele a játékba a csapat, mind a támadásban, mind a védekezésben gyengék voltunk az első félidőben. A harmadik negyedben már kezdtünk ébredezni, és az utolsóra sikerült olyan teljesítményt nyújtani, ami aztán elegendő lett a fordításhoz. Jó emlékek kötnek bennünket a soproni teremhez, hiszen nyolc éve itt játszottunk sikeres playoff mérkőzést az NB I B.-be való feljutásért.