Négyes döntőben a csabai kosarasok

A csabaiak jól kieszelték, hogyan lehet kiejteni az előzetesen jóval esélyesebb fővárosiakat

Bejutott az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság négyes döntőjébe a Békéscsabai KK csapata, amely a keresztjáték szombati visszavágóján 19 pontos vereséget szenvedett Budapesten, ugyanakkor a 23 pontos hazai győzelem után még ez is belefért a Honvéd Ludovika ellen.

Honvéd Ludovika–Békéscsabai KK 74-55 (19-11, 13-17, 18-9, 24-18)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Budapest, Ludovika Aréna, 150 néző. Vezette: Hervay, Gál.
Békéscsaba: Kovács J. 8/6, Szarvas 5/3, Vágvölgyi 4, Milosevics 10, Perák 5. Csere: Salamon 3/3, Farkas G. 2, Botos, Czifrák, Korcsmáros 3/3, HAJDU 15. Edző: Frey Tibor, Jancsika Árpád.

Ahogyan az várható volt, a házigazdák kezdettől nagy energiákat mozgósítottak annak érdekében, hogy ledolgozzák a Csabán összeszedett tetemes hátrányt. Mindkét fél a védekezésre összpontosított, ennek volt köszönhető a gyengébb dobószázalék. Az első félidő a csabaiak akarata szerint alakult, a házigazdák mindössze 4 pontot tudtak csökkenteni összesítésben. Fordulás után még próbált ritmust váltani a Ludovika, főleg a negyedik negyedben kezdtek beesni a külső dobásaik, így látótávolságon belülre kerültek, de végül a két mérkőzés alapján megérdemelten jutott a legjobb négy közé a Békéscsaba.
A június 17-19. között esedékes négyes döntőbe velük egyetemben a Pécsi TE-PEAC, a Budafoki KK és a nyíregyházi illetőségű Sunshine-NYIKSE csapata jutott, közülük kettő léphet az NB I B-s Zöld csoportba.