Nem akadt megyei győztes csapat

A gyulai csapat hosszabbításban maradt alul

Nem túl sikeres hetet zártak a megyei csapatok az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokságban, miután valamennyi alakulat győzelem nélkül maradt. A Keleti csoportban aranyéremre hajtó csabaiak egyetlen ponttal maradtak alul Debrecenben, a gyulaiak pedig hosszabbítást követően veszítettek a másik cívisvárosi alakulat ellen. A Berénynek és a másik csabai alakulatnak nem volt reális esélye még szoros mérkőzésre sem a masszív riválisával szemben.

Mezőberényi KK–Eszterházy SC Eger 61-90 (11-21, 20-24, 12-20, 18-25)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Mezőberény. Vezette: Kisházi, Szűcs.
Mezőberény: Mihácsi 21/15, Zsíros 18/6, Zolnai 10, Kis S. 4, Kapelláró. Csere: Földi 5, Lakatos 3/3. Edző: Kis Gergő.
Nem sikerült kimásznia a hullámvölgyből a mezőberényi csapatnak. Az egy az egy elleni védekezés nem működik, támadásban pedig hiába vannak meg a helyzeteik, képtelenek kosarat dobni. Az Eger ellen, de a korábbi mérkőzésekre is jellemző , hogy több alkalommal 5-10 percig nem szerez kosarat a csapat, mindez a hevesiek ellen is megbosszulta magát.

Debreceni EAC II–Békéscsabai KK 83-82 (20-32, 20-10, 19-25, 24-15)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Debrecen. Vezette: Bene, Lónáth.
Békéscsaba: Kovács J. 20/6, Szarvas 12/12, Salamon 16/12, Milosevics 17/3, Perák 8. Csere: Czifrák 5/3, Farkas 2, Vas 2, Plavecz. Edző: Jancsika Árpád.
Nem játszott olyan élesen a Békéscsaba, mint a korábbi mérkőzéseken, ezért elmaradt a várt győzelem.

Sunshine-NYIKSE Nyíregyháza–Békéscsabai KK B 116-49 (28-7, 34-15, 29-11, 25-16)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Nyíregyháza. Vezette: Vaszi, Takács Z.
Békéscsaba B: Oláh 12, Scherber 12/3, Sebők 5/3, Karancsi 4, Erdős 9/9. Csere: Sajti 3/3, Vodila 4. Edző: Frey Tibor.
Négy meghatározó játékosa nélkül utazott el Nyíregyházára a Békéscsaba B csapata. Ezen a napon nem voltak egy súlycsoportban a bajnokesélyessel.

További eredmény: Gyulai Color KE–Prima SE Debrecen II. 71-74 (26-17, 11-17, 13-18, 17-15, 4-7)