Nem született meglepő eredmény

A gyulaiak két mérkőzést is elbuktak, így továbbra is sereghajtók a Keleti csoportban

A négy megyei vonatkozású mérkőzésből csak egyen született viharsarki siker az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság elmúlt heti „epizódja“ során, az viszont előre borítékolható volt, mivel Gyulán két békési csapat mérkőzött. Újabb győzelmükkel a csabaiak megtartották második helyüket a Keleti csoport élmezőnyében, számukra a közelgő nyíregyházi rangadó jelenti majd az igazi mércét március 18-án.

Eszterházy SC–Békéscsabai KK B 102–66 (25–7, 24–17, 21–16, 32–26)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Eger. Vezette: Takács Z., Lónáth.
Békéscsaba B: Oláh 22/3, Hajdu 10/6, Erdős 17/3, Bencsik 5/3, Karancsi 3. Csere: Sebők, Szűcs 9/3, Scherber. Edző: Frey Tibor.
A kezdeti megilletődöttség után a Békéscsaba B csapata egyenrangú ellenfele volt a nagyon erős Eger gárdájának.

Cívis KK U23–Mezőberényi KK 96–57 (28–21, 23–11, 23–11, 22–14)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Debrecen. Vezette: Bene, dr. Nagy Zs.
Mezőberény: Kis G. 22/9, Kis S.6/6, Földi 11, Bánszki 4, Zolnai 7. Csere: Ignácz 4. Játékos-edző: Kis Gergő.
Debrecenben sem tudott teljes létszámban kiállni a Mezőberény, ám ez már megszokottnak mondható. Harmincöt percig egészpályás letámadást alkalmazott a hazai csapat, ami teljesen felőrölte a vendégek energiáit, a második félidőben már csak a szívük vitte előre. A debreceniek jó játékot játszottak, és ha ki is hagytak ziccereket, nagyon agresszíven mentek a támadólepattanóért, amiből sok kosarat szereztek.

További eredmények: Gyulai Color KC–Békéscsabai KK 54–110 (10–35, 14–30, 14–22, 16–23), Gyulai Color KE–Cívis KK U23 78–109 (16–31, 21–26, 20–24, 21–28).