Nem termett babér a bajnokesélyes ellen

Krisztics Dániel ponterős játéka sem tudta sikerre vezetni a békésieket. Fotó: Hunbasket

Tizenhat pontos vereséggel zárta a péntek esti miskolci bajnoki mérkőzését a békési kosárlabdacsapat, amely ennek hatására még mindig nem érezheti magát a Zöld csoport felsőházi rájátszásában. A viharsarki együttes két negyeden át tudta tartani a lépést a feljutásra pályázó házigazdákkal, ami kevésnek bizonyult.

MEAFC-Miskolc–Békési SZSK 81–65 (13–8, 13–16, 29–19, 26–22)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Zöld csoport. Miskolc, 150 néző. Vezette: Makrai, Gaál, Polonkai.
Békés: Krisztics 29/15, Acsimovics 12, Balog G. 13/9, Kelechi 2, Vass 2. Csere: Csorba 5, Kónya 2, Cvijin, Balog Z. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos.
A Miskolc legeredményesebb pontszerzői: Kozák 15/6, Szögi 15/3.

Az első öt percben kevésszer találtak kosárba a csapatok, a hazaiak mindössze öt, a békésiek csupán két pontot tudtak összeszedni. A vendégek új, korábban még sosem próbált védekezési formával próbálkoztak, amire az ellenfél nemigen készült. Ez tulajdonképpen jól is működött, hiszen a borsodi csapat nem tudta megszórni a vendégét, igaz Kriszticsék sem őket, mert továbbra sem nagyon mentek be a kosarak. A második negyed elején aztán változott a helyzet, a 13. percben utolérte vendéglátóját az SZSK (16–16), ám ez csak pillanatnyi fellángolás volt, hiszen a MEAFC újra magához ragadta a kezdeményezést. Elhúzni azonban nem tudtak, sőt, Balog Gáboréknak a nagyszünetig sikerült kézzelfogható távolságba kerülniük.
A 2. félidő első pontjai Krisztics Dániel nevéhez fűződnek, aki a 21. percben egy hármast helyezett el a hazaiak kosárába, átvéve ezzel a vezetést, igaz csak másodpercekre. Hat percig még bírta erővel és figyelemmel a Békés (38–37), ám aztán az éllovas Ceglédet üldöző dobogós, esélyesebb miskolciak rövid idő alatt 12 pontos különbséget építettek ki, a negyedik negyedben már 20 egység volt a két gárda között (36. p.: 73–53). Innentől kezdve már tényleg elfogyott a koncentráció, az erő, a hosszabb és erősebb kispaddal rendelkező miskolciak pedig éltek a lehetőséggel és behúzták a mérkőzést.
A következő két mérkőzés kulcsfontosságú lesz a mezőny második felében tanyázó békésiek szempontjából, hiszen két riválissal, előbb jövő vasárnap a Bonyháddal hazai pályán, egy héttel később idegenben a Tiszaújvárossal játszik azért, hogy megtartsa esélyét a legjobb hat közé kerülésre.
Balog Vilmos: – Megérdemelten nyert a hazai csapat még ilyen arányban is. A két és fél negyednyi játékkal elégedett lehettem, azután ennyire tellett az erőből. A jövő héten megpróbáljuk megszerezni a hat közé kerüléshez még feltétlenül szükséges győzelmet, bár már nem csak a mi kezünkben van a sorsunk.