Nem termett pont Leányfalun

Bozgán Bence 4 góljával a nap legeredményesebb csabai játékosának bizonyult. Fotó: Csabapóló

Az idei esztendő utolsó felvonására került sor vasárnap, a vízilabdázók országos utánpótlás-bajnokságban. A rájátszás második fordulójában a csabai csapatokra újabb fogós ellenfél várt Leányfalun, a helyi strand sátortetős medencéjében. Miként a múlt héten, ezúttal is nagy falatnak tűnt az aktuális ellenfél.

KÓPÉ Dunakanyar Waterpolo Leányfalu–Swietelsky-Békéscsaba 18–12 (4–2, 3–3, 4–5, 7–2)
Országos vízilabda-bajnokság, ifjúságiak, Leányfalu. Vezette: Torda, Pagács.
Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 1, Dobos 1, Bozgán 1, Kvasz 3, Osgyán 3, Csatári 1 (1). Csere: Sipos, Kiss Z. 1, Kiss-Schusztek, Kis S., Károlyi 1. Edző: Ajtai Miklós. A Leányfalu legjobb góldobói: Komlós 6 (1), Rácsay 4.
Gól emberelőnyből: 18/8, ill. 16/4. Büntetők: 2/2, ill. 1/1. Kiállítás cserével: Vezényi, Rácsay, ill. Kiss Z., Osgyán. Kipontozódott: Méri, Bihari, ill. Dobos, Kiss-Schusztek.
Három negyeden át nagyon szorosan alakult a találkozó, amelyen nem mellesleg a nagy küzdelem mellett a keménység is jellemző volt. Az utolsó negyednek 11–10-zel vágtak neki a csapatok, ám a végjátékban elhúztak a házigazdák.

Országos vízilabda-bajnokság, serdülők, Leányfalu. Vezette: Balogh Z., Torda.
Békéscsaba: Lisztes – Budai, Kiss Z., Kiss-Schusztek, Bozgán 4, Gémesi, Kvasz 1. Csere: Korcsok P. (kapus), Hajdu A., Szanyi, Tasnádi, Komlódi 1, Pálenkás, Szalai 1. Edző: Ajtai Miklós. A Leányfalu legjobb góldobói: Komlós 7, Vass 7.
Gól emberelőnyből: 9/5, ill. 13/3. Büntetők: 0, ill. 0. Kiállítás cserével: Hajdu A., Kvasz. Kipontozódott: Sikó, Dlauchy.
A pályaválasztó az első perctől kezdve fokozatosan és egyenletesen elhúzott, és magabiztos győzelmet aratott fiatal csabai csapat ellen.

Országos vízilabda-bajnokság, gyermek korosztály, Leányfalu. Vezette: Pagács, Torda.
Békéscsaba: Beregszászi – Szatmári L. 2, Pallag, Pónya O. 1, Komlódi 2 (1), Szalai 2, Bujdosó. Csere: Pribojszki (kapus), Zimbran, Korcsok N., Kovács B., Bazsó, Szathmáry Zs., Hrabovszki, Rácz. Edző: Fodor Ádám. A Leányfalu legjobb góldobói: Gorda 5, Matskási H. 5 (2).
Gól emberelőnyből: 7/3, ill. 12/3. Büntetők: 4/4, ill. 2/1. Kiállítás cserével: Scheffler. Kipontozódott: Fekete, ill. Komlódi, Szalai.
A második negyed első harmadáig nyílt volt a találkozó, ekkor még egyetlen góllal vezetett a hazai egylet (5–4). A folytatásban gólerős játékosai energikus és eredményes játékának köszönhetően, a vártnál nagyobb gólkülönbségű győzelmet aratott a Dunakanyar.