Párosban dobogó közelben Szántosiék

A Szántosi, Lei kettős közel járt az éremszerzéshez. Fotó: ETTU.com

A varasdi serdülő (U15) asztalitenisz Európa-bajnokságon egyéniben nem sikerült a nyolc közé jutás Szántosi Dávidnak, a Szarvasi Körös ASE tehetségének. Fest Attila tanítványa párosban Lei Balázzsal az oldalán, egy körrel tovább menetelt.

Fiú egyéniben Szántosi a legjobb 16 közé jutásért a svéd Alfredsson ellen magabiztosan 4:0-ra győzött, a négy játszmában mindössze 17 pontot engedélyezett ellenfelének, aki a 32. helyen áll a korosztályos világranglistán. A következő körben a belga Closset Tom – aki négy hellyel áll hátrébb a 11. szarvasi fiúnál – az első és második szettet 11:8-ra, a harmadikat 11:6-ra nyerte. A negyedik játszmában nagy csata alakult ki, a szarvasi fiatal 8:7-re vezetett, de Closset 10:10-re egyenlített, végül ezt a szettet 12:10-re nyerte a magyar asztaliteniszező. Az ötödik játszmában is nagy küzdelem folyt, végül 14:12-re Closset győzött, aki így 4:1-re nyert, és a legjobb nyolc közé jutott.
Párosban a Lei Balázs, Szántosi Dávid duó a nyolc közé jutásért a norvég Froseth, Lam kettőst verte 3:0-ra. A spanyol Berzosa és a német Ullmann kettős ellen már az éremszerzés volt a tét. Az első szettet még megnyerte a magyar páros, de azt követően a másodikban 11:7-re kikapott. Döntő volt a harmadik szett, amelyben hajráig vezettek Szántosiék, végül 12:10-re Ullmannék győztek. A negyedik játszmát is a spanyol-német kettős nyerte 11:6, így 3:1-re a találkozót is behúzta, mellyel bejutott az elődöntőbe.