Párosban is véget ért az ausztrál kaland

Bondár Anna hasznos tapasztalatokat gyűjthetett az év első Grand Slam tornáján

Bondár Anna az ausztrál nyílt teniszbajnokság női párosversenyétől is elbúcsúzott. A 23 éves szeghalmi teniszező – oldalán a georgiai Okszana Kalasnyikovával –, a főtábla első körében, közép-európai idő szerint szerda reggel, két 6:4-es szettben szenvedett vereséget egy kazah, brazil duóval szemben.

Bondár Annáék az első szett során a második adogatójátékukat veszítették el, amit később sem tudtak visszavenni, így 6:4-re elment a játszma. A folytatás jobban indult, 1:0-s vezetésüknél maratoni gémben öt bréklabdájuk is volt, de mindannyit hárította az ellenfelük. A meccs döntő momentumát az jelentette, amikor 2:2-es állásnál semmire elveszítették a saját adogatásukat, mivel azt követően már nem adódott több brékesély.

Eredmény. Női páros, 1. forduló (32 közé jutásért):
Anna Danilina, Beatriz Haddad Maia (kazah, brazil)–Bondár Anna, Okszana Kalasnyikova (magyar, georgiai) 6:4, 6:4