Ponterőben maradtak el a békésiek

Okoh Viktor büntetőzés közben. Fotó: hunbasket.hu

Második bajnoki mérkőzésüket is elveszítették a békési kosárlabdázók, akik a honi harmadik vonal hétvégi játéknapján a Pénzügyőr otthonában maradtak alul. A viharsarki alakulat vesztét ezúttal is egy gyenge negyed okozta, továbbá a ponterő hiánya.

Pénzügyőr SE–Békési SZSK 72-49 (15-18, 16-10, 25-9, 16-12)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Zöld csoport. Budapest, 50 néző. Vezette: Sallai, Jurák, Domán.
Békés: Balog G. (3), Krisztics (10/3), Vass, Cvijin (13/6), Acsimovics (9). Csere: Okoh (6), Olics (4/3), Karsai (2), Balog Á., Szugyiczki. Edző: Balog Lajos, Balog Vilmos. A Pénzügyőr legjobb pontszerzői: Kiss L. (16), Steier (12/12).

Bár a 4. percig még a Pénzügyőr birtokolt néhány pontos előnyt, a Békés játékára nem lehetett panasz, támadásban és védekezésben is szervezett csapat benyomását keltette. A vendégek lendülete a második játékrész közepéig tartott ki (ekkor már 25-17-re is vezettek), öt perccel tovább, mint a Dunaharaszti elleni bajnoki nyitómérkőzésen. Koncentrációs problémák jelentkeztek, és a magukra találó hazaiak bő három perc alatt megfordították az eredményt. A szakmai stáb hiába kereste ezután a megfelelő kezdő ötöst, amely eredményesen védekezik, nem találta meg. Hiányoztak azok a vezéregyéniségek, akik máskor hátára tudták venni a csapatot. Rutintalanság miatt a folytatásban már nem olyan százalékban mentek be a kinti dobások, ahogyan az elvárható lett volna, a békési játékosok pedig elveszítették a mérkőzés fonalát. Becsületükre legyen mondva a folyamatos hátrány ellenére is tovább brusztolt a békési legénység, a hátrány azonban fokozatosan nőtt (25. perc: 44-34).
A tapasztaltabb Pénzügyőr végül jelentős különbségű győzelmet aratott a fiatal békési gárda felett.
Balog Vilmos: – Az ellenfél hetvenkét pontja nem tekinthető soknak, ellenben a negyvenkilenc dobott nagyon kevés. A múltkori mérkőzésünkhöz képest most egy fokkal tovább tartott ki az a szakasz a játékunkban, amikor jól teljesítettünk támadásban és védekezésben. A jövőben tovább dolgozunk azon, hogy másfél negyed után se essen össze a játékunk, hanem a második félidőben is legyen még nagyobb tartásunk a pályán.