Sikeres napot zártak a megyei lányok

Balogh Ágnes Kíra győzelmekkel zárta a csoportmérkőzéseit

Hétfőn elkezdődtek az egyéni versenyek a belgrádi serdülő, és ifjúsági asztalitenisz Európa-bajnokságon. Az idősebb korosztály küzdelmeiben a lányoknál Balogh Ágnes Kíra és Hudák Dorina volt érdekelt. Mindketten sikeres napot tudhattak maguk mögött.

Az ASE Orosháza kölcsönjátékosa Hudák Dorina a dán Stoffregen ellen kezdett. Az első játszmát 11:5-re hozta Hudák, majd 11:9-el egyenlített a riválisa. A harmadik szettet Hudák 11:6-ra nyerte, a negyedik Stoffregen 11:7-es sikerét hozta. A mindent eldöntő játszmában érvényesítette nagyobb tudását a magyar lány, fölényesen 11:2-re győzött, és ezzel 3:2-re hozta a találkozót. A csoportmérkőzések második fordulójában Hudák Dorina az izraeli Káradóttir ellen mérkőzött, és könnyű 3:0-s győzelmet aratott, miközben mindössze 8 pontot engedélyezett ellenfelének. A folytatásban a szlovén Nusa Kadis következett. Az első szettben 11:6-ra nyert az orosházi lány, majd a remeklő ellenfele 11:2-vel egalizált. A harmadik játszmát 11:7-re, a negyediket 11:9-re nyerte Hudák, ezzel 3:1-re övé lett a mérkőzés is, így csoportelsőként jutott tovább.
A Békési TEAM játékosa a csoportmérkőzések első fordulójában a spanyol Rodriguezzel találkozott. Az első szettet nagy csatában a spanyol lány nyerte 12:10-re. A folytatásban Balogh Ági egyre inkább belelendült, 11:9-re hozta a második játszmát, majd 11:4 és 11:8-ra győzött, így 3:1-re nyerte a találkozót. A második fordulóban az osztrák Henning ellen az első játszmát nagy csatában 12:10-re hozta a békési lány, majd 11:9-re győzött. A harmadik szett során már kidomborodott a balkezes viharsarki asztaliteniszező nagyobb tudása, és 11:4-gyel 3:0-ra hozta a mérkőzést.